Slubi.pl logo black

Zapisz się, używając swojego adresu e-mail, aby być pierwszym! Powiadomimy Cię o nowym artykule.

Balsam do bardzo suchej skóry… czyli codzienny rytuał pielęgnacyjny

Przez Opublikowany 0 3 min, czytania 2K przeczytane

Codziennie skóra traci ogromne ilości wody. Staje się przesuszona i zaczyna sprawiać problemy. Nieprzyjemne uczucie ściągania i pieczenia, utrata naturalnej jędrności i elastyczności, cellulit i wiotczenie to tylko niektóre problemy, z którymi przychodzi się nam mierzyć każdego dnia. Dobry balsam do suchej skóry stosowany regularnie sprawi, że skóra odzyska swój naturalny blask.

Jak działa balsam do suchej skóry?

Hydrolipidowa warstwa ochronna skóry, której zadaniem jest zapobieganie nadmiernej utracie wody, ulega uszkodzeniu po każdej kąpieli, po wzięciu prysznica, po wizycie na basenie lub nawet tylko wówczas, gdy długo przebywamy w zamkniętym, suchym pomieszczeniu. I choć zdrowa skóra sama szybko poradzi sobie z odbudową hydrolipidowego płaszcza ochronnego, to wraz z wiekiem staje się to coraz trudniejszym zadaniem. Już po dwudziestym, dwudziestym piątym roku życia ten proces trzeba wspomagać.

Balsam do ciała jest kosmetykiem, który na stałe powinien zagościć w codziennej pielęgnacji. To on właśnie efektywnie wspomaga szybką odbudowę warstwy ochronnej skóry. Najlepsze efekty uzyskuje się, stosując balsam do bardzo suchej skóry, który sprawia, że skóra jest wyraźnie nawilżona, gładsza, a jej pH powraca do naturalnego poziomu. Kosmetyk ten działa jak opatrunek. Natychmiast przywraca komfort, usuwa uczucie ściągania i szybko wchłania się w skórę, nie pozostawiając nieprzyjemnego, tłustego filmu na jej powierzchni.

Jak stosować balsam do bardzo suchej skóry?

Balsam do bardzo suchej skóry najlepiej stosować dwa razy dziennie, ale najczęściej niestety nie mamy na to czasu. Trzeba go więc stosować chociaż raz, najlepiej po wieczornej kąpieli. Kosmetyk nakładamy na całe ciało. Skórę warto przy okazji dobrze wymasować, bo to pobudzi mikrokrążenie krwi w jej warstwach, czego konsekwencją będzie lepsze odżywienie i dotlenienie komórek skórnych.

Jesienią i zimą, kiedy przebywamy w suchych, ogrzewanych pomieszczeniach, warto postarać się, by balsam do suchej skóry wcierać dwa razy dziennie przynajmniej w weekendy i inne wolne dni. To sprawi, że latem skóra będzie w doskonałej kondycji, będzie jędrna i elastyczna.

Balsam do suchej skóry – jak wybierać?

Skóra sucha wymaga wszechstronnej ochrony. I choć najczęściej stosuje się balsamy do skóry suchej, nawilżające, o lekkiej konsystencji, to warto zwrócić uwagę także na balsamy o innych właściwościach. Do dojrzałej skóry suchej, która czasami potrafi nawet łuszczyć się, można stosować balsamy regenerujące. Preparaty te powinny zawierać zbawienną dla skóry witaminę D, proteiny jedwabiu albo wyciągi z owoców. Jeśli pojawił się cellulit, trzeba sięgnąć po balsamy przeciwdziałające temu problemowi, zawierające L-karnitynę, kofeinę lub wąkrotę azjatycką. Kosmetyki antycellulitowe stosuje się miejscowo, tam, gdzie występuje problem. Do reszty skóry nadal używa się balsamów nawilżających i regenerujących.

 

Zaplanuj z nami ślub i wesele
signature

Udostępnij ten artykuł

Brak komentarzy.

Co myślisz? Napisz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *