Slubi.pl logo black

Zapisz się, używając swojego adresu e-mail, aby być pierwszym! Powiadomimy Cię o nowym artykule.

Data ślubu – nie tak prosta do ustalenia…

Przez Opublikowany 0 3 min, czytania 2.1K przeczytane

Kiedy padło magiczne „TAK” i na palcu narzeczonej znalazł się pierścionek z dużym oczkiem, narzeczeni zabierają się za ustalanie daty ślubu. Pomimo podniosłości tegoż wydarzenia, dużego zapału, nie wolno zapomnieć o kilku ważnych kwestiach.

Osoby, które uważają, że zorganizują wszystko w zaledwie parę dni grubo się mylą. Niestety w Polsce nie można zorganizować ślubu tak szybko, jak chociażby w Las Vegas, gdzie pary spontanicznie pobierają się zaraz po przyjeździe na miejsce w najbliższym miejscu do tego wyznaczonym.

Data ślubu jaką wybrać?

Obecnie prawie każda para decyduje się nie tylko na ceremonię ślubną, ale i przyjęcie weselne. O ile sam ślub nie przysparza tylu problemów, to przyjęcie weselne już tak. W zależności od skali przedsięwzięcia można pokusić się o dobór różnych dat. Małe przyjęcie oczywiście nie jest tak trudne do zorganizowania. Z powodzeniem można wtedy skorzystać z pobliskiej restauracji, w której umieścimy gości. Problem zaczyna się wtedy, kiedy planujemy przyjęcie weselne na większą liczbę gości, ale o tym w dalszej części artykułu.

data ślubu

Pierwszą kwestią, o której należy pamiętać to rezerwacja terminu w urzędzie stanu cywilnego i/lub w kościele. Osoby, które decydują się na ślub kościelny muszą wziąć pod uwagę kilka dodatkowych kwestii, które są niezbędne, aby móc wziąć ślub w kościele katolickim. Żaden ksiądz nie udzieli nam ślubu, jeśli nie przedstawimy mu zaświadczenia odbycia nauk przedmałżeńskich. Jeżeli wcześniej nie mieliśmy okazji odbyć takowych, sprawę obecnie można załatwić w zaledwie jeden weekend. Wystarczy jedynie poszukać w sieci turnusów weekendowych, na których odbywają się kursy przedmałżeńskie. Jest ich całkiem dużo, jednakże i zainteresowanych nimi jest również sporo, co sprawia, że niekiedy zmuszeni będziemy odczekać dużą ilość czasu.

Gdy nauki mamy już za sobą, ustaliliśmy już datę ślubu kościelnego i cywilnego, możemy szukać sali weselnej, która pomieści naszych gości. Pamiętajmy, że w tym przypadku również istotne są terminy. Dobrze jest wcześniej zorientować się w aktualnych terminach, a w przypadku miejsca, które zwróciło naszą uwagę poprosić o zarezerwowanie, a następnie skonfrontować tą datę z dniem, który jest wolny w naszej parafii.

Kiedy sala jest już zarezerwowana, data w kościele zaklepana, dobieramy kolejne elementy. Po pierwsze zespół. Może to być zarówno zespół muzyczny z okolicy, jak i też grupa z odleglejszego regionu. Obecnie odległość nie gra żadnej roli. Zespoły dojeżdżają w dowolne miejsce, dlatego też ich wybór nie jest już tak dużym problemem. Po drugie ustalamy datę z dekoratorką wnętrz, o ile taka jest potrzebna. Niektóre sale weselne mają już gotowy wystrój, który nie podlega zmianom. Po trzecie, jeżeli ślub odbywa się w lokalu bez zaplecza gastronomicznego, szukamy kucharki, bądź też firmy cateringowej. Osób trudniących się dostarczaniem żywności na wesela jest również dużo. Wiele z nich prowadzi firmy, dlatego też dostarczają nie tylko dania gorące, ale także ciasta, desery, a nawet i alkohol.

Dobór odpowiedniego terminu nie jest rzeczą prostą. Należy wziąć pod uwagę wiele istotnych kwestii, jednakże, gdy je uwzględnimy odpowiednio wcześnie nie będzie to stanowić dla nas większego wyzwania. Obecnie istnieje wiele firm, które zawodowo trudnią się pomocą w organizacji ślubu i wesela. Warto jest się z nimi skonsultować.

Zapisz

Zaplanuj z nami ślub i wesele
signature

Udostępnij ten artykuł

Brak komentarzy.

Co myślisz? Napisz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *