Slubi.pl logo black

Zapisz się, używając swojego adresu e-mail, aby być pierwszym! Powiadomimy Cię o nowym artykule.

Jak można spersonalizować obrączki?

Przez Opublikowany 0 2 min, czytania 555 przeczytane

Obrączka ślubna to bardzo osobista biżuteria. Jest czymś zdecydowanie więcej niż tylko kolejnym dodatkiem do stylizacji. To symbol szczególnej więzi, która łączy nas z drugim człowiekiem. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób szuka sposobu na personalizację takiej biżuterii. Jubilerzy zaś na tę potrzebę odpowiadają.  

Najpierw projekt

Warto na samym początku podkreślić, że wybór, przed jakim dzisiaj stają nowożeńcy, jest naprawdę ogromny. Biżuteria ślubna to coraz szersza kategoria, a same obrączki tworzą zestaw bardzo zróżnicowanych propozycji. Od bardzo prostych, klasycznych wręcz modeli ozdobionych jedynie delikatnie niewielkimi diamentami, przez bardziej wyraziste obrączki na przykład z różowego złota z milgryfem, przez całkowicie nowoczesne propozycje z czarnego złota. Możliwości wyboru jest naprawdę wiele. Co ważne, coraz rzadziej nowożeńcy są skazani na wybór wyłącznie z gotowych propozycji. Jubilerzy udostępniają bowiem opcję konfiguracji obrączek na bazie dostępnych rozwiązań. Wybrać można już nie tylko kolor i stop złota (choć od tego zawsze warto zacząć), lecz także:

  • szerokość obrączki, 
  • wysokość soczewki, 
  • profil obrączki (m.in. płaska, regular, slim), 
  • rodzaj i ilość kamieni, 
  • dodatkowe zdobienia (milgryf, faktura).

 

Bardzo dużą popularnością cieszą się również obrączki z grawerem.  

Obrączki z grawerem – biżuteria osobista

Konfiguracja modelu obrączki stanowi doskonały wstęp do jej personalizacji, natomiast ta pełna przyjmuje najczęściej formę grawerunku. Tutaj możliwości także jest wiele. Obrączki z grawerem mogą mieć od wewnątrz datę ślubu i inicjały nowożeńców. Można zamówić także właściwie dowolny napis od wewnętrznej i zewnętrznej strony. Ogranicza nas tylko wyobraźnia i… możliwości, jakie daje sama obrączka. Nie wszystkie długie napisy będą na każdym modelu wyglądać dobrze, dlatego zawsze przed złożeniem takiego zamówienia, warto skonsultować się z jubilerem. Ciekawym rozwiązaniem, które udostępniają jubilerzy, jest także obrączka z grawerem w formie podpisu. Uwagę zwraca również możliwość wykonania odcisku palca. Tego typu rozwiązania pozwalają uczynić obrączki ślubne biżuterią jeszcze bardziej osobistą, która nosi szczególne znaki wskazujące na jej wyjątkowe znaczenie w życiu danej osoby. Tego typu symbolika dla wielu osób ma spore znaczenie. Warto jednak pamiętać, że złoto to szczególny, bardzo wymagający kruszec. Zawsze warto więc skonsultować swój pomysł na personalizację z jubilerem i upewnić się, że jest on wykonalny, a przygotowana w taki sposób obrączka będzie nam służyć wiele lat.

Zaplanuj z nami ślub i wesele
signature

Udostępnij ten artykuł

Brak komentarzy.

Co myślisz? Napisz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *