Slubi.pl logo black

Zapisz się, używając swojego adresu e-mail, aby być pierwszym! Powiadomimy Cię o nowym artykule.

Jak zaplanować dzień ślubu?

Przez Opublikowany 0 3 min, czytania 2.3K przeczytane

Każda Para Młoda pragnie, aby w dniu ślubu i wesela wszystko odbyło się zgodnie z planem. Nowożeńcy chcą, aby każdy – nawet najbardziej wymagający – gość był zadowolony z atmosfery panującej pośród bawiących się osób.

Jak wiemy ślub to najważniejszy moment w życiu Młodej Pary i choć wielu mówi o radości i szczęściu, to jednak wszystkim Nowożeńcom towarzyszy w tym dniu ogromny stres, który często prowadzi do niepotrzebnego chaosu i zamętu. W związku z tym przygotowałam kilka rad, które pozwolą Ci przejść przez dzień ślubu bez owego stresu i niepotrzebnych nerwów.

Planujemy dzień ślubu

dzień śkubuPo pierwsze musisz wszystkie zabiegi dobrze zaplanować, gdyż dobra organizacja jest kluczem do sukcesu. Kilka dni wcześniej możesz sobie zrobić rozpiskę co kolejno powinnaś zrobić w dniu ślubu. Moja „ściągawka” wyglądała by tak… wstaję rano (około 8.00) biorę prysznic, następnie śniadanie, po czym udaję się do fryzjera. Czas potrzebny na wykonanie idealnej fryzury to 60 – 90 minut. Następnie spotykam się z makijażystką, która robi mnie na bóstwo i potrzebuje na to również 60 – 90 minut. Jak pewnie zauważyłaś nie napisałam o spotkaniu z manicurzystką. Uważam, że manicure ślubny powinno się robić dzień przed ślubem, aby uniknąć zdenerwowania związanego ze zbyt długo schnącym lakierem do paznokci ;D Jak wynika z mojego planu na fryzjera i makijaż potrzebuję około 3 godzin.

Po powrocie przychodzi „czas oczekiwania”… Dobrze byś ten czas spędziła z bliskimi, którzy otoczą Cię wsparciem i pomogą zapomnieć o napięciu, jaki towarzyszy w tym szczególnym dniu. Jeżeli jesteś ciekawa co robi Twój ukochany, zadzwoń do niego i sprawdź czy wszystko jest w porządku, ale pamiętaj nie wydzwaniaj do niego co 10 minut, bo będzie to męczące dla was obojga. Możesz również zająć się przygotowaniem zestawu, który może okazać się niezbędny na weselu. W takim zestawie powinny znaleźć się m.in.: igła z nitką, agrafki, tabletka od bólu głowy, chusteczki higieniczne, plastry opatrunkowe, a kiedy nogi będą zmęczone po szaleństwach na parkiecie na pewno przydadzą się baleriny :D.

Niektóre pary na „czas oczekiwania” organizują sesję zdjęciową z fotografem, jednak większość Par Młodych ceniąc sobie spokój i naturalność decyduje się na sesję po weselu (są wtedy spokojni o strój, który nawet jeśli się ubrudzi, to nie okaże się to koniec świata).

Gdy zbliża się godzina zero 😀 przychodzi moment założenia sukni ślubnej, wtedy niezbędna jest pomoc mamy i druhny. Pamiętaj, żeby zarezerwować na ten moment 30 – 40 minut, aby bez pośpiechu i niepotrzebnych nerwów wszystko dopiąć na ostatni guzik ;D bo potem to już jest Twój czas, Twój i Narzeczonego. Cieszcie się wyjątkowymi chwilami!

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam niejednej przyszłej Pannie Młodej cieszyć się – a nie stresować – przygotowaniami w dniu ślubu.

 Zdjęcie miniaturki: Pixabay.com

Zapisz

Zapisz

Zaplanuj z nami ślub i wesele
signature

Udostępnij ten artykuł

Brak komentarzy.

Co myślisz? Napisz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *