Slubi.pl logo black

Zapisz się, używając swojego adresu e-mail, aby być pierwszym! Powiadomimy Cię o nowym artykule.

Kreatywne winietki ślubne

Przez Opublikowany 0 4 min, czytania 2.9K przeczytane

Winietki ślubne, to temat, na który można rozmawiać godzinami. Wiele par młodych decyduje się na tradycyjne rozwiązanie, jakim jest zamówienie winietek razem z zaproszeniami i zawieszkami na alkohol. Jest to dobre posunięcie, ponieważ pasują one wówczas do pozostałych części. Czy jednak aby na pewno warto stawiać na rzeczy oczywiste?

Jak nie można zaskoczyć gości i dać im coś zupełnie innego? Czy nie warto na stole postawić oryginalną winietkę, którą każda zaproszona osoba będzie podziwiać? Poniżej pokażemy Wam oryginalne i eleganckie przykłady ślubnych winietek na zdjęciach oraz parę pomysłów tematycznych, które z pewnością przypadną Wam do gustu.

Tradycyjna winietka, to karteczka z imieniem i nazwiskiem, którą Para Młoda stawia przy każdym talerzu. Pozwala zidentyfikować każdemu gościowi jego miejsce siedzące, a czasami jest także miłą pamiątką.

Wiele Par, chcąc, aby ich ślub był oryginalny, szuka zupełnie innych rozwiązań. Coraz bardziej popularne staje się ślub tematyczny, w związku z tym wszystko, co z nim związane musi pasować do siebie, a kreatywne winietki mogą jedynie podkreślić jego charakter.

winietki ślubne

Wesele wyznaniowe

Ludzie, którzy wiążą się ze sobą na całe życie nie muszą być tego samego wyznania. Dlatego też winietki mogą nawiązywać do wyznania Pana Młodego lub Pani Młodej. Wystarczy zamówić np. figurkę Buddy, wykonaną z porcelany lub innego tworzywa, w której umieści się papierową winietkę. Gościom z pewnością będzie miło, że otrzymali bożka szczęścia i dobrobytu. Jeśli boicie się, że Wasi goście mogą źle odnieść się do tego typu figurki, możecie zastąpić ją inną, która będzie wpisywała się w kanon Waszego wesela.

winietki ślubne

Wiadomość dla gości

Któż z nas nie lubi sekretnych liścików? Każdy? Taki motyw może być doskonałym pomysłem na zabawę weselną. Możemy np. w takich liścikach opowiedzieć historię swojej miłości i znajomości. Na wierzchu liściku wpiszmy oczywiście imiona i nazwiska gości i liczbę. Poprośmy na początku wesela, aby goście wstrzymali się z otwarciem swojej winietki do momentu, który wskaże Para Młoda. W odpowiednim momencie, np. podczas oczepin odpalcie przygotowaną prezentację i poproście gości, aby odczytali Waszą historię miłości.

Oczywiście w liściku podziękujcie również za przybycie i przeżywanie tego ważnego dnia razem z Wami.

Młodość Nowożeńców

Jeśli kochacie np. lata 80-te i to właśnie one mają wpisywać się w Wasze wesele, dobrze byłoby, aby wszystko, co pojawi się na stołach i w ciągu weselnego wieczoru nawiązywało właśnie do tego okresu. Również winietki powinny wpisywać się w ten klimat. Goście z pewnością zdziwią się, jeśli swoje imiona zobaczą np. na dyskietce do komputera. Z pewnością uśmiechną się w duchu, bo kto z nas nie pamięta fantastycznych kolorowych plastików, na których można było zapisać niewiele danych.

winietki ślubne

Zdrowe winietki

Obecnie istnieje moda na wegetarianizm i inne zdrowe diety. Niektórzy ludzie faktycznie muszą je stosować, bo tego wymaga ich leczenie, jednak gro osób stosuje je, bo są po prostu modne.

Jeśli zatem zarówno Para Młoda, jak i jej goście lubią zdrowe odżywianie, dlaczego tego motywu nie wpleść w wystrój sali i dodatki na stołach. Jednym z nich mogą być zdrowe winietki. Nie dość, że doskonale rozweselą stoły, to jeszcze każdy gość będzie mógł skonsumować swój prezent, zostawiając na pamiątkę tego wydarzenia jedynie kartonik ze swoim imieniem. Co ważne, takie winietki Para Młoda może zrobić samodzielnie, dzięki czemu zaoszczędzi na weselu. Nie chodzi tutaj oczywiście na oszczędzaniu na gościach, jednak bywają sytuację, kiedy Nowożeńcy mają określony budżet, którego nie mogą przekroczyć. Wówczas szukają oryginalnych i tanich pomysłów na uatrakcyjnienie swojej uroczystości, a takie winietki są z pewnością jednym z nich.

Temat kreatywnych winietek, to temat rzeka. Tak naprawdę wystarczy odrobina wyobraźni, a Para Młoda może stworzyć coś z niczego. Dodatkowo to “coś” może stać się strzałem w dziesiątkę. Zastanówcie się więc, jeśli szykujecie się do ślubu, jak urozmaicić tę uroczystość. Owszem, jeśli nie macie czasu na kreatywność, możecie skorzystać z tradycyjnych winietek, jednak takie rozwiązanie jest banalne. Wierzcie lub nie – goście lubią być zaskakiwani.

Zdjęcia projektów przedstawione w artykule to winietki z-miłości.pl, wykorzystane za zgodą producenta.

 

Zaplanuj z nami ślub i wesele
signature

Udostępnij ten artykuł

Brak komentarzy.

Co myślisz? Napisz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *