Slubi.pl logo black

Zapisz się, używając swojego adresu e-mail, aby być pierwszym! Powiadomimy Cię o nowym artykule.

Modowe faux-pas, czyli jak nie powinni ubierać się goście weselni?

Przez Opublikowany 0 2 min, czytania 3K przeczytane

Jak ubrać się na ślub i wesele? Wiadomym jest, że Para Młoda stara się na własnym ślubie i przyjęciu weselnym wyglądać niczym milion dolarów. Goście także przywiązują zwykle dużą wagę do tego, w jakich kreacjach się tego dnia pojawią. No właśnie…zwykle. Zdarza się niekiedy, że ktoś ubierze się nieodpowiednio do okazji. Nieodpowiednio, czyli jak? Pora sprawdzić, co w weselnej modzie piszczy!

Jaki ślub i wesele, takie stroje!

W przeważającej większości przypadków w naszym kraju ślub odbywa się w kościele bądź Urzędzie Stanu Cywilnego, wesele natomiast w hotelu, restauracji czy też w domu weselnym. W takim przypadku oczywistym jest, że należy ubrać się elegancko i stylowo. Wszak Para Młoda na pewno niekoniecznie dobrze czułaby się w sytuacji, gdyby w tym najważniejszym dla niej dniu goście wyglądali tak, jakby właśnie wrócili ze spaceru.

Oczywiście jeśli narzeczeni wcześniej przekażą informację o tym, że jest to ślub w plenerze, a weselne przyjęcie odbywa się na przykład na ich rozległej działce pod namiotem, strój w stylu garden party będzie jak najbardziej odpowiedni, zaś wysokie szpilki i balowe suknie lepiej zamienić na coś nieco mniej zobowiązującego (co rzecz jasna nie oznacza, że na szorty i japonki).

[smart-grid row_height=”500″ mobile_row_height=”250″] [/smart-grid]

Uwaga na biel i czerń!

Niektóre Panny Młode nie hołdują już tej zasadzie, wiele jednak nadal uważa, iż czarne sukienki zarezerwowane są na zgoła inne okazje (choć czasami kolorowe dodatki są w stanie bardzo ożywić stylizację i mimo wszystko nadać jej innego charakteru). Biel natomiast to w zdecydowanej większości (bo czasami Bohaterka Dnia zakłada zupełnie inną kreację) kolor Panny Młodej i tylko ona powinna tak właśnie prezentować się na swym ślubie i przyjęciu. Uwaga zatem na biel i czerń, jeśli wiemy, że Para Młoda mogłaby zostać w ten sposób urażona. Jeśli nie – mamy zielone światło w ej kwestii!

[smart-grid row_height=”500″ mobile_row_height=”250″] [/smart-grid]

Gdy pojawi się sugestia narzeczonych…

Niezbyt często, ale zdarza się niekiedy tak, że narzeczeni formułują na zaproszeniach prośbę dotyczącą strojów gości ślubno – weselnych. Proszą na przykład, by wszyscy ubrali się na beżowo, postarali się mieć błękitne czy też czerwone aspekty stroju. Wszak to właśnie ich wielki dzień, powinniśmy zatem wziąć ową prośbę pod uwagę i spełnić ją na tyle, na ile możemy. Wszak na pewno nie chcemy wyróżniać się na tle innych, jeśli będziemy pod tym względem uparci i nieprzejednani…A Wy, jak zwykle ubieracie się jako goście weselni?

[smart-grid row_height=”500″ mobile_row_height=”250″] [/smart-grid]

Zdjęcia: Pinterest.com

Zdjęcia: Pixabay.com

 

Zaplanuj z nami ślub i wesele
signature

Udostępnij ten artykuł

Brak komentarzy.

Co myślisz? Napisz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *