Slubi.pl logo black

Zapisz się, używając swojego adresu e-mail, aby być pierwszym! Powiadomimy Cię o nowym artykule.

Najlepszy sposób jak zwalczyć przedślubny stres

Przez Opublikowany 1 4 min, czytania 2.2K przeczytane

Czas przedślubnych przygotowań i oczekiwania na ten Wielki Dzień jest wspaniały i radosny, ale jednoczenie niepozbawiony stresów i nerwów. Nierzadko okazuje się bowiem, że piękne kwiaty, które zostały zamówione, okazują się na wpół zwiędniętymi egzemplarzami, suknia ślubna chyba zmniejszyła się, zaś w pończochach poszło oczko. Tak, tygodnie i dni poprzedzające ślub oraz przedślubny poranek to spora dawka stresu i nawet ci, którzy zwykle mają w sobie bardzo duże pokłady luzu, bywają mocno podenerwowani. Jak zatem sprawić, by negatywne emocje poszły precz, a nerwy i stres pozostały daleko? Są na to pewne sposoby!

Pójdźcie do kina na komedię, wybierzcie się do lunaparku, śmiejcie się!

Czasami solidna dawka śmiechu działa na człowieka wręcz zbawiennie. Dlatego nie analizujcie dziesiątki razy tego, czy na pewno wszystkie ślubno – weselne kwestie zostały dopięte na ostatni guzik, lecz obejrzyjcie komedię, na której zwykle śmiejecie się do rozpuku, zróbcie coś, o wywoła na Waszych twarzach szeroki uśmiech (możecie wybrać się do kina bądź urządzić sobie domowy seans). To naprawdę duży krok ku temu, by się odstresować!

[smart-grid row_height=”350″ mobile_row_height=”250″] [/smart-grid]

A może relaksujący masaż?

Nie ma chyba na świecie osoby, której nie poprawiłby się nastrój podczas bycia masowaną przez ukochaną osobę. Dlatego i Wy powinniście w ramach relaksu urządzić sobie taki właśnie wieczór. Pamiętajcie jednak, by nie było to pięć minut między wykonywaniem kolejnych domowych obowiązków. Kiedy już będziecie mogli wyluzować się i zapomnieć o sprawach całego dnia, włączcie ulubioną muzykę (oczywiście możecie wlać sobie też po lampce wina) i zapomnijcie o wszystkim, a zajmijcie się jedynie masowaniem. To na pewno się sprawdzi, a po stresie nie będzie już śladu!

Oczywiście możecie również wspólnie wybrać się do profesjonalnego gabinetu oferującego masaże, na pewno wyjdziecie z niego zadowoleni.

[smart-grid row_height=”400″ mobile_row_height=”250″] [/smart-grid]

Pyszna kolacja na pewno Was zrelaksuje!

Ciągle odbywacie jakieś spotkania przedślubne, podpisujecie umowy, płacicie zaliczki, pilnujecie, by wszystko odbywało się bez zarzutu…Niekiedy jecie w pośpiechu i niekoniecznie to, co należy? Nie tylko Wy macie ten problem! Pamiętajcie jednak, że wspólny, zjedzony w spokoju i miłej atmosferze posiłek to czysta przyjemność. Zafundujcie ją sobie zatem! Możecie rzecz jasna udać się do Waszej ulubionej restauracji bądź kucharzyć w domu, na pewno negatywne emocje Was opuszczą!

[smart-grid row_height=”400″ mobile_row_height=”250″] [/smart-grid]

Joga Was wyciszy, skorzystajcie z niej koniecznie!

Jeśli nie mieliście do tej pory okazji do tego, by wypróbować te ćwiczenia, przyszedł na to znakomity moment. Wszak nie bez powodu od tysięcy lat się je praktykuje. Wcale nie musicie być na poziomie zaawansowanym, by czerpać z niej rozliczne korzyści. Wspaniale łagodzi ona stres, rozluźniając określone partie ciała. Prócz tego znakomicie działa na układ nerwowy, odpręża, wzmacnia i tonizuje mięśnie, poprawia także krążenie. Zapiszcie się zatem na zajęcia lub spróbujcie poćwiczyć w domu – naprawdę warto!

[smart-grid row_height=”450″ mobile_row_height=”250″] [/smart-grid]

Aromatyczna kąpiel to jest to!

Nie od dziś wiadomo, że aromatyczna kąpiel potrafi w cudowny wręcz sposób złagodzić objawy stresu. Koniecznie wypróbujcie zatem tę metodę, zapalcie w łazience świece, wlejcie do wanny nieco aromatycznego olejku i nie zastanawiajcie się nad tym, czy aby na pewno to dobrze, że ciocia z Radomia siedzieć ma na Waszym przyjęciu weselnym obok wujka ze Zgorzelca albo czy eustomy będą lepiej prezentowały się w ślubnym bukiecie niż róże. To dla Was czas na odpoczynek, wykorzystajcie go należycie!

[smart-grid row_height=”450″ mobile_row_height=”250″] [/smart-grid]

Muzyka łagodzi nie tylko obyczaje…stres także!

Nie zapominajcie o tej prostej zasadzie w ferworze przedślubnych przygotowań. Pamiętajcie zatem o tym, by ulubiona muzyka towarzyszyła Wam w życiu w różnych sytuacjach: kiedy jedziecie na spotkanie ze ślubnym konsultantem, gdy pragniecie wieczorem nieco się zrelaksować, kiedy wybieracie się na weekend za miastem. Śpiewajcie razem z wokalistami, to także pomoże Wam się odstresować! A może potraficie grać na instrumentach? Zatem róbcie to w wolnej chwili, muzykowanie to radość i uśmiech!

[smart-grid row_height=”400″ mobile_row_height=”250″] [/smart-grid]

Zafundujcie sobie relaks na świeżym powietrzu

Z pewnością na wszystko brakuje Wam teraz czasu, postarajcie się jednak, by chociaż podczas weekendu wyjść na spacer, pojechać na działkę, pobyć na świeżym powietrzu. Gwarantujemy, że dzięki odpowiedniemu dotlenieniu się poczujecie się lepiej, a wszystkie stresy znikną niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki!

[smart-grid row_height=”400″ mobile_row_height=”250″] [/smart-grid]

Weekend w SPA – będzie wSPAniale!

Postarajcie się wyjechać przynajmniej na dwa dni. Szybko przekonacie się, że kąpiele, masaże, zabiegi, spacery i wszystkie inne przyjemności, jakie w tego typu miejscu można sobie zafundować, to znakomity sposób na walkę ze stresem, relaks oraz odpoczynek. A w Tym Najważniejszym Dniu na pewno wszystko się uda!

[smart-grid row_height=”400″ mobile_row_height=”250″] [/smart-grid]

 

Zdjęcia: Pinterest.com

Zdjęcia: Pixabay.com

 

 

Zaplanuj z nami ślub i wesele
signature

Udostępnij ten artykuł

1 Komentarze
  • Adrian
    27 października, 2017

    U nas niestety czas przygotować do ślubu musieliśmy spędzać w pracy, więc na same przygotowania zostało bardzo mało czasu, więc stres się jeszcze spotęgował. Dobrze, że mam rezolutną żonkę, bo bez niej nie dałbym rady tego wszystkiego załatwić.

    Co myślisz? Napisz.

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *