Slubi.pl logo black

Zapisz się, używając swojego adresu e-mail, aby być pierwszym! Powiadomimy Cię o nowym artykule.

Obniżamy koszty organizacji ślubu w 5 krokach

Przez Opublikowany 1 2 min, czytania 1.7K przeczytane

Nie da się zaprzeczyć, że organizacja ślubu oraz wesela to dość spory wydatek. Trudno jest nawet obliczając łączny koszt organizacji wesela podsumować wszystkie koszty – zawsze pojawiają się jakieś nowe wydatki, nie ujęte w wcześniej przygotowanym harmonogramie. W związku z powyższym często narzeczeni dość mocno zastanawiają się nad tym, z czego powinni zrezygnować, aby zredukować koszty, nawet biorą pod uwagę kredyt. Poniżej przedstawimy kilka sprawdzonych sposobów na obniżenie kosztów przyjęcia weselnego.

1. Obniżenie kosztów zakupu sukni ślubnej czy garnituru.

Nie da się zaprzeczyć, że witryny salonów mody ślubnej kuszą przepięknymi, modnymi sukniami ślubnym. Należy jednak pamiętać o tym, że istnieje kilka tańszych alternatyw niż zakup sukni w salonie – warto jest rozejrzeć się na popularnych portalach internetowych, gdzie sprzedawane są modne suknie, z aktualnych katalogów mody, praktycznie założone tylko raz w bardzo atrakcyjnej cenie. Tutaj warto jest pamiętać również o ofercie komisów z sukniami ślubnymi czy wypożyczalni. Podobnie jest z zakupem garnituru dla Pana Młodego.

2. Zakup tańszej biżuterii i dodatków.

Nie da się zaprzeczyć, że wszystkie elementy ozdobne, biżuteria to dość spory wydatek. Warto jest zastanowić się nad rezygnacją z zakupu biżuterii i założeniem własnej biżuterii czy kogoś bliskiej. Istnieje możliwość zakupu tańszej biżuterii – wykonanej z innego materiału niż złoto. Zamiast płacić za drogie ozdoby do włosów można zdecydować się na zakup stroika z kwiatów, który jest zdecydowanie tańszy.

3. Zamiast zespołu DJ.

Nie da się zaprzeczyć, że ceny DJ-ów są w niektórych przypadkach o wiele tańsze, niż oferty zespołów muzycznych. Warto jest więc zapoznać się z ofertą.

4. Nie wynajmuj samochodu – poproś kogoś znajomego o pomoc.

Wynajem samochodu do ślubu to dość wysoki koszt. Warto jest więc zapytać się kogoś znajomego, kto posiada nowy samochód, o możliwość zawiezienie do ślubu.

5. Tort oraz ciasta

– zamiast zamawiać niebagatelnie drogi tort czy ciasta w cukierni warto jest poszukać osoby, która zajmuje się pieczeniem ciast w domu. Nie da się zaprzeczyć, że cena jest o wiele niższa, a takie ciasto ma smak pysznego, domowego wypieku.

Zdjęcie miniaturki: Pixabay.com

Zaplanuj z nami ślub i wesele
signature

Udostępnij ten artykuł

1 Komentarze
  • Monika
    15 marca, 2019

    Nie jestem przekonana co do tego, czy DJ będzie brzmiał tak samo dobrze, jak zespoły muzyczne. My wybraliśmy zespół z Warszawy, który bardzo nam się spodobał jeszcze przed ostateczną rozmową. Miał świetne opinie, zróżnicowany repertuar oraz wiele instrumentów. Przede wszystkim był warto swojej ceny, ponieważ każdy się świetnie bawił.

    Co myślisz? Napisz.

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *