Slubi.pl logo black

Zapisz się, używając swojego adresu e-mail, aby być pierwszym! Powiadomimy Cię o nowym artykule.

Piękno tkwi w szczegółach, czyli bez czego ślub odbyć się nie może?

Przez Opublikowany 0 3 min, czytania 1.6K przeczytane

Do dnia ślubu przygotowujemy się przez wiele miesięcy, a niekiedy nawet przez lata. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik – reprezentacyjna sala, wymarzona suknia, czerwony dywan w kościele. O oprawie tej uroczystości nie decyduje jednak to, co jest widoczne na pierwszy rzut oka. Zachwycający efekt osiąga się dzięki na pozór małym rzeczom, a para młoda dopiero wtedy prawdziwie błyszczy, kiedy jest świadoma tego, co w tym dniu naprawdę ważne.

Kwiaty: królowe dekoracji ślubnych

Trudno wyobrazić sobie ślub bez kwiatów – w końcu każda panna młoda musi mieć bukiet. Na popularności zyskują także wianki, które coraz częściej zastępują welony. Na tym jednak rola kwiatów na ślubie się nie kończy. Kościół i sala weselna nabierają prawdziwie uroczystego wyglądu, jeśli są przystrojone całym mnóstwem roślin. To one symbolizują radość, młodość, witalność i płodność. Ozdobiona nimi przestrzeń ożywa, zwłaszcza jeśli mają intensywne kolory. Już dawno w cień odeszło przekonanie, że na ślub i wesele pasują tylko białe bukiety. Każdy kolor jest dobry, o ile współgra z wystrojem sali. Od jakiegoś czasu coraz odważniej na weselne sale wkracza nawet bujna zieleń. Najlepsze efekty można uzyskać dzięki odważnym połączeniom – kontrasty dynamizują wnętrze i nadają mu charakteru. W tej kwestii nie warto stawiać na minimalizm. Niewielkie kompozycje ustawione na stołach giną w otoczeniu zastawy. Aby więc cały wysiłek nie poszedł na marne, dobrze jest pomyśleć o dużych wazonach albo ozdobnych skrzynkach wypełnionych kwiatami i ustawionych w widocznych miejscach. Nieoceniona może się okazać pomoc profesjonalnej florystki.

Obrączki: symbole nierozerwalności małżeństwa

Oprócz kwiatów na każdym ślubie pojawiają się obrączki, lecz nie poświęca się im tyle uwagi, na ile zasługują. Większość ludzi stawia na maksymalną prostotę, nie zdając sobie nawet sprawy, jak wybór, przed którym stają w salonie jubilerskim może wpłynąć na oprawę ślubu i na każdy kolejny dzień wspólnego życia. Rola obrączek jest fundamentalna – w końcu to właśnie one już na zawsze stają się symbolem złożonej przysięgi i przypominają o tym wyjątkowym dniu, powinny więc być naprawdę piękne. Warto postawić na oryginalność i nadać złotym krążkom indywidualnego charakteru. Dobrym pomysłem jest grawer w środku, jednak jeszcze lepszym może być zdecydowanie się na nieszablonowy, starannie dopracowany projekt, o który najlepiej zadbają doświadczeni jubilerzy, np. tacy, jak w salonie La Marqueuse. Obrączki mogą być ozdobione kamieniem szlachetnym, a nawet odbiegać kształtem od tradycyjnych, a tym samym świadczyć o tym, że wyjątkowa jest zarówno sama para, jak i łączące ją uczucie. Wraz z momentem wymieniania się obrączkami zmienia się w życiu wszystko – jeśli są wybrane i zaprojektowane od serca, sprawiają, że stres i niepokój związane z kwestiami organizacyjnymi w jednej chwili ustępują miejsca prawdziwej celebracji.

Zaplanuj z nami ślub i wesele
signature

Udostępnij ten artykuł

Brak komentarzy.

Co myślisz? Napisz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *