Slubi.pl logo black

Zapisz się, używając swojego adresu e-mail, aby być pierwszym! Powiadomimy Cię o nowym artykule.

Prawidłowe odżywianie dla zdrowia całego ciała

Przez Opublikowany 0 2 min, czytania 2.1K przeczytane

Zastanów się, czy dbasz o to, co jesz czy też raczej wrzucasz w siebie to, co akurat znajdziesz pod ręką? Pamiętaj, że twoje ciało nie jest śmietnikiem i potrzebuje nie tylko paliwa, lecz także witamin i mikroelementów, aby mogło dobrze funkcjonować.

Dlaczego warto dbać o zdrowe odżywianie?

Słysząc słowo dieta, najczęściej myślimy o osobie, która się odchudza. Tymczasem dieta to nic innego jak sposób odżywiania. Warto zadbać, by na co dzień na naszych talerzach pojawiały się wartościowe dania. Czasami może to być trudne, zwłaszcza jeżeli mamy wymagającą pracę, jednak w wielu przypadkach smaczne i zdrowe dania można przygotować dzień wcześniej i zabrać do pracy.

Regularność to podstawa

Dietetycy podkreślają, że ważna jest nie tylko jakość naszego jedzenia, lecz także regularność spożywania posiłków. Śniadania, dietetyczne obiady, podwieczorek czy kolacja powinny być spożywane mniej więcej co 3 godziny. Jeżeli nie jesteś w stanie zjeść 5 mniejszych posiłków, ogranicz się wówczas do 3, lecz nie podjadaj pomiędzy nimi. Zadbaj także o dobre nawodnienie organizmu. Dorosły człowiek powinien codziennie wypijać 1,5-2 litrów płynów, najlepsza jest oczywiście niegazowana woda mineralna, lecz mogą to być także owocowe lub ziołowe herbaty.

Wybieraj dobre produkty

Wielu z nas nie ma nawyków czytania składów produktów, a jest to duży błąd. Chętnie sięgamy po produkty gotowe, które często są wysoko przetworzone. Wybierając produkty na swoje posiłki, warto zaopatrzyć się w te, które nie są przetworzone. Choć czasami czas przygotowania tego typu dań jest dłuższy, to jednak w dalszej perspektywie wysiłek ten się nam opłaci. Zdrowe posiłki nie tylko są napędem dla naszego ciała, lecz dostarczają odpowiedniej dawki witamin i mikroelementów.

Obecnie coraz częściej obserwuje się zwiększającą się świadomość konsumentów, którzy chętniej sięgają po wartościowe produkty i zdrowe dania. Świadczy o tym choćby rosnąca popularność cateringu dietetycznego, np. Dietykieta.pl.

Zaplanuj z nami ślub i wesele
signature

Udostępnij ten artykuł

Brak komentarzy.

Co myślisz? Napisz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *