Slubi.pl logo black

Zapisz się, używając swojego adresu e-mail, aby być pierwszym! Powiadomimy Cię o nowym artykule.

Rocznice ślubu – ich nazwy i pomysły na podarunki dla współmałżonka – część 1.

Przez Opublikowany 0 4 min, czytania 4.8K przeczytane

Ślub to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka. To decyzja, którą podejmujemy na całe życie. Niewątpliwie, aby wytrwać w przyrzeczeniach składanych przed Bogiem, należy włożyć wiele pracy, cierpliwości, szacunku do drugiej osoby i przede wszystkim wielkiej miłości. Wszystkie przeżyte wspólnie dni są powodem do radości dla małżonków, którzy potrafili stworzyć trwałą, szczęśliwą i kochającą się rodzinę. Nic więc dziwnego, że świętujemy rocznice zawarcia związku małżeńskiego. Niektórzy obchodzą je na hucznych przyjęciach, bądź w wąskim gronie najbliższych, inni celebrują swoje święto tylko we dwoje.
Choć nazwy kolejnych rocznic są znane od dawien dawna, większość z nas do dziś nie wie, że po czterech latach wspólnego życia świętujemy kwiatowe, a po jedenastu – stalowe gody.

1 rocznica ślubu – PAPIEROWA

Jak sama nazwa wskazuje, na tą rocznicę warto podarować coś papierowego… album ze zdjęciami małżonków czy papierowy bukiet kwiatów, który pięknie wykona dla Was Monika Hanzel. Świetnym pomysłem jest również zamówienie specjalnie wydrukowanej gazety ze zdjęciem jubilatów i krótkim artykułem.
[smart-grid row_height=”550″ mobile_row_height=”250″]

[/smart-grid]
Fot. Zakątka Niezwykłych Pomysłów.

2 rocznica ślubu – BAWEŁNIANA

Z okazji tej rocznicy możecie wzajemnie obdarować się bawełnianymi piżamami, lub zamówić bawełniane T – Shirty z nadrukiem, którym mogą być krótkie życzenia.

3 rocznica ślubu – SKÓRZANA

Na tą rocznicę pomysłów jest wiele – od mniej odważnych do nawet ekstremalnych. Otóż na trzecią rocznicę ślubu możecie obdarować drugą połowę zegarkiem ze skórzanym paskiem, bądź zaszaleć i wyjechać na weekend do SPA, gdzie odprężycie i zrelaksujecie swoje ciało. Dla bardziej odważnych wspaniałym prezentem może okazać się wykonanie tatuażu.

[smart-grid row_height=”500″ mobile_row_height=”250″] [/smart-grid]

 

4 rocznica ślubu – KWIATOWA lub OWOCOWA

Zazwyczaj to głównie Panowie mają problem jaki prezent kupić swojej wybrance. Z okazji czwartej rocznicy ślubu nie powinni oni mieć z tym kłopotu, ponieważ bukiet kwiatów to idealny prezent na ten jubileusz. Jeżeli jednak chcecie mieć coś więcej niż tylko bukiet, który i tak po paru dniach wyląduje w śmieciach, proponuję wybrać się do ogrodu botanicznego. Tam z pewnością zakupicie odpowiedni kwiat do Waszego domu. Będzie on Wam przypominał, jak trwały związek razem tworzycie.

[smart-grid row_height=”500″ mobile_row_height=”250″] [/smart-grid]

5 rocznica ślubu – DREWNIANA

Pewnie zastanawiacie się co jest romantycznego w drewnie… Otóż jeśli dobrze poszukacie, znajdziecie coś odpowiedniego dla siebie. W internecie jest mnóstwo prezentów na ten jubileusz.

[smart-grid row_height=”500″ mobile_row_height=”250″] [/smart-grid]

 

6 rocznica ślubu – CUKROWA

Nad prezentem na tą rocznicę nie trzeba się długo zastanawiać. Możecie zamówić pudełko czekoladek, lub własnoręcznie upiec tort taki jaki oboje uwielbiacie. Jeżeli macie ochotę zaszaleć – polecam słodkie masaże. Na co byście się nie zdecydowali, pamiętajcie, ten dzień musi być SŁODKI …

[smart-grid row_height=”500″ mobile_row_height=”250″] [/smart-grid]

7 rocznica ślubu – WEŁNIANA lub MIEDZIANA

Na siódmą rocznicę ślubu możecie wzajemnie obdarować się wełnianymi, ciepłymi skarpetami na mroźne, zimowe wieczory. Natomiast najlepszym podarkiem wykonanym z miedzi, będą bransoletki lub statuetki, na których będą widniały Wasze inicjały czy tekst, który przypominać będzie Wasz staż małżeński.

8 rocznica ślubu – SPIŻOWA, BRĄZOWA lub BLASZANA

Z racji tego, że ósma rocznica nosi wiele nazw, mamy więcej możliwości, jeżeli chodzi o wybór prezentu. Można pokusić się na biżuterię z brązu, lub blaszany nieśmiertelnik – identyczny dla niej i dla niego.

[smart-grid row_height=”500″ mobile_row_height=”250″] [/smart-grid]

9 rocznica ślubu – GLINIANA lub GENERALSKA

Z okazji tej rocznicy możecie wykonać własnoręcznie garnki, które potem ozdobicie. Zestawy do garncarstwa kupicie przez internet. Warto spróbować – możecie się świetnie bawić, a wykonane przez Was przedmioty będą długo przypominać ten wyjątkowy dzień.

10 rocznica ślubu – CYNOWA lub ALUMINIOWA

10 lat razem to już spory staż małżeński, dlatego też świętowanie nie może zakończyć się na obdarowaniu prezentami. Jeżeli macie tylko taką możliwość wyjedźcie gdzieś, gdzie lubicie spędzać czas – może weekend w SPA lub w górach, a może Paryż…? Warto też przy tej okazji pomyśleć, czy nie warto byłoby odnowić przysięgę małżeńską. Jest to piękna uroczystość, która byłaby najlepszym prezentem jaki moglibyście dostać. Po 10 latach znów przysięgać sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską…
Jeżeli macie pomysły na innego rodzaju prezenty, czekam na Wasze propozycje 😀
Jakie nazwy mają kolejne jubileusze i jakie prezenty wybrać?
To już niebawem na blogu…

Fot. Slub Glamour, Imperium Tapet, Grawernia, Sparki, Xarchiwum.
Zaplanuj z nami ślub i wesele
signature

Udostępnij ten artykuł

Brak komentarzy.

Co myślisz? Napisz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *