
Jedną z ważniejszych decyzji do podjęcia przed ślubem jest wybór świadków. Bardzo ważne jest, aby dobrze się zastanowić. W końcu to właśnie świadkowie zobowiązani będą do pomocy przy organizacji przyjęcia. Odegrają również bardzo ważną rolę podczas samego przyjęcia i uroczystości w kościele. Świadkami powinny być osoby odpowiedzialne i dobrze zorganizowane. Poniżej znajduje się kilka cennych rad na temat wyboru świadków oraz ich pełnionej przez nich roli.
Wybór świadków.
Tak jak zostało to wspomniane powyżej, świadkami powinny być osoby odpowiedzialne i dobrze zorganizowane. W końcu spoczywać będzie na nich duża odpowiedzialność. Świadkami powinny być osoby, które dobrze znają Parę Młodą. Po wybraniu odpowiednich osób ważne jest, aby odpowiednio wcześniej poprosić ich o pełnienie tej funkcji. Tutaj należy zwrócić uwagę na fakt, że bardzo ważny jest sposób poproszenia wybranych osób o świadkowie na ślubie. Nie wolno robić tego przez telefon czy SMS. To zachowanie bardzo niegrzeczne i niestosowane. Powinno się zaprosić wybrane osoby do restauracji lub domu i osobiście zwrócić z prośbą o świadkowanie na ślubie.
Zadania świadków przed ślubem.
Zadaniem świadków jest przede wszystkim pomoc w organizacji przyjęcia. Powinni przede wszystkim być doradcami w wszystkich spornych kwestiach. Ponadto świadkowie są odpowiedzialni za organizację wieczoru kawalerskiego i panieńskiego. Wbrew pozorom świadkowie odgrywają bardzo istotną rolę. Są naprawdę bardzo ważni podczas organizacji ślubu i wesela. Bez ich pomocy przygotowania mogłyby okazać się bardzo trudne i trudne do zrealizowania. Ponadto świadkowie potrzebni są do realizacji formalności przedślubnych. Jeśli chodzi o ślub cywilny to świadkowie nie muszą wcześniej składać żadnych oświadczeń. Podczas uroczystości powinni posiadać przy sobie dokument potwierdzający tożsamość, czyli dowód osobisty. Jedyną rzeczą, jaką muszą zrobić to podpisać akt małżeństwa wraz z Nowożeńcami. W przypadku ślubu kościelnego świadkowie mają trochę więcej obowiązków. Przede wszystkim muszą odpowiednio wcześniej zgłosić się wraz z małżonkami do kancelarii parafialnej, przedstawić dokument tożsamości i podpisać dokumenty. Tutaj należy wspomnieć, że świadkami mogą być osoby niewierzące. Jedynym warunkiem jaki muszą spełnić, to bycie pełnoletnim.
Zadania świadków podczas ślubu i przyjęcia weselnego.
Podczas samej uroczystości ślubnej świadkowie nie mają zbyt dużo obowiązków. Zazwyczaj po prostu podążają za Parą Młodą. Druhna może również dbać o to, aby poprawiać strój Pannie Młodej, jeśli na przykład suknia się podwinie. Bezpośrednio po uroczystości, kiedy to goście składają życzenia Nowożeńcom, świadkowie powinni odbierać prezenty. W zasadzie to wszystko. Zadanie świadków podczas przyjęcia jest dbanie o dobrą zabawę gości. Powinni dbać o to, aby wszystkie atrakcje odbyły się w odpowiednim czasie.
Podziękowanie dla świadków.
Nowożeńcy często nie zdają sobie sprawy z tego, jak ciężką pracę wykonują świadkowie. Warto jest zastanowić się nad odpowiednim podziękowaniem. Może to być zamówienie piosenki z dedykacją, wzniesienie toastu czy kupienie prezentu. Być może wydaje się, że są to mało istotne kwestie i nic nie znaczące, jednak dla świadków mogą odgrywać bardzo ważną rolę. W końcu powinno się docenić ich wysiłek włożony w przygotowanie przyjęcia. Wcale nie chodzi tutaj o drogie prezenty, ale mało istotne szczegóły, które na pewno ucieszą świadków.
Źródło fot. www.pixabay.com

Co myślisz? Napisz.