Slubi.pl logo black

Zapisz się, używając swojego adresu e-mail, aby być pierwszym! Powiadomimy Cię o nowym artykule.

Skąd wziąć pieniądze na ślub?

Przez Opublikowany 0 3 min, czytania 2.4K przeczytane

Zorganizowanie wystawnego wesela wymaga zapewnienia sporych środków finansowych. O tym, jak je najlepiej zdobyć toczą się zaś nieustane dyskusje. W tym artykule opiszemy najpopularniejsze sposoby wraz z ich wszystkimi zaletami i wadami.

Fundusze na wesele zapewniają rodzice

Rodzice często wspomagają państwa młodych w organizacji ślubu. Czasem nawet w całości sponsorują organizację wesela. Takie rozwiązania ma jedną ogromną zaletę, ponieważ w żaden sposób nie obciąża budżetu państwa młodych.

Z drugiej jednak strony sfinansowanie ślubu przez rodziców nie zawsze jest możliwe, po prostu może być ich na to nie stać. Co więcej, takie rozwiązanie ma potencjalnie również liczne wady:

  • Rodzice mogą bardzo mocno ingerować w organizację wesela, co może być nieco irytujące dla państwa młodych.
  • Może dochodzić do konfliktów pomiędzy członkami rodzin.
  • Ciężar organizacji wesela może być przeniesiony tylko na jedną rodzinę, co też może prowadzić do nieporozumień. Często dochodzi do takich sytuacji, gdy rodzice tylko jednego nowożeńca deklarują pomoc finansową.
  • Państwo młodzi mogą mieć poczucie, że żyją „na garnuszku rodziców”. Wesele to zaś przecież moment, kiedy nowożeńcy chcą się czuć niezależni.

Nie ma nic złego we wsparciu rodziców przy organizacji wesela. Warto jednak pamiętać, że szczególnie wtedy, ponoszą oni koszt organizacji w stu procentach, to potencjalnie może dojść do licznych nieporozumień.

Koszt wesela spoczywa na państwie młodych

Zorganizowanie wesela z własnych środków jest często trudne. Mało, który Polak ma wystarczającej oszczędności, a poziom wynagrodzeń w naszym kraju nie należy do najwyższych.

Z drugiej strony to, że coś jest trudne, nie oznacza jeszcze, że jest niemożliwe, a samodzielne zorganizowanie ślubu może przynieść ogromną satysfakcję. W życiu tak już jest, że to, co przychodzi z wysiłkiem i dużą ilością pracy docenia się najbardziej. Kiedy więc państwu młodym samemu uda się zorganizować wesele, to poczują oni ogromną satysfakcję, a wspólne zrealizowanie celu może jeszcze bardziej zacementować ich związek. W dodatku, w tym przypadku jest mniejsze ryzyko, że np. rodzice państwa młodych będą zbytnio ingerować w sposób organizacji wesela.

Oczywiście nie zawsze jest możliwe zorganizowanie ślubu w danym terminie wyłącznie ze środków własnych. Dobrze jest jednak, gdy przy najmniej w części środki na ślub są pokrywane z budżetu państwa młodych.

Wbrew pozorom pożyczka na wesele może być doskonałym pomysłem

Przed ślubem państwo młodzi zwykle nie narzekają na nadmiar gotówki, przecież środki są ograniczone, a lista wydatków wręcz nieograniczona. Po ślubie zazwyczaj sytuacja jest jednak odmienna, ponieważ nowożeńcy są obdarowywani sporymi środkami finansowymi przez gości weselnych. Z tego powodu pożyczka na wesele może się naprawdę opłacić, po prostu pożycza się środki na organizację ślubu np. przez Matchbanker, a po ślubie zwraca się zobowiązanie ze środków uzyskanych od gości weselnych.

W dzisiejszych czasach pożyczanie pieniędzy może być bowiem proste. Wystarczy wybrać dobrą firmę pożyczkową i wypełnić prosty wniosek pożyczkowy przez Internet. Środki mogą zaś trafić na konto już nawet w przeciągu kilku godzin.

Podsumowując, wsparcie rodziców, oszczędności oraz skorzystanie z atrakcyjnej pożyczki online to najprostsze sposoby na uzbieranie środków na wesele. Na ogół zaś łączy się ze sobą różne metody finansowania. Prawda jest jednak też taka, że nie istnieje jedna słuszna metoda zorganizowania środków na wesele, zawsze można też skorzystać z mniej typowych sposobów jak np. znalezienie sponsora na organizację wesela.

Zaplanuj z nami ślub i wesele
signature

Udostępnij ten artykuł

Brak komentarzy.

Co myślisz? Napisz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *