Slubi.pl logo black

Zapisz się, używając swojego adresu e-mail, aby być pierwszym! Powiadomimy Cię o nowym artykule.

Ślub w plenerze – jak go zorganizować?

Przez Opublikowany 7 3 min, czytania 2.9K przeczytane

Ślub wcale nie musi odbywać się w kościele czy sali Urzędu Stanu Cywilnego. Wyróżnić można o wiele więcej ciekawych i wyjątkowych miejsc. Nie da się zaprzeczyć, że jednym z najlepszych pomysłów jest organizacja ślubu i przyjęcia w plenerze.

Ślub kościelny w plenerze.

Na samym początku należy wyjaśnić, że bardzo trudno będzie zorganizować ślub kościelny w plenerze. Prawo kanoniczne mówi, że ślub powinien odbywać się w parafii narzeczonej lub narzeczonego. Jedynie w szczególny przypadkach można odstąpić od tej zasady. W tym celu należy wystąpić z prośbą do biskupa o zgodę na udzielenie ślubu w innym miejscu niż kościół. Dopiero po uzyskaniu zgody można rozpocząć organizację ślubu i przyjęcia. Można wyróżnić jeszcze jedną ewentualność. Wystarczy, że zawarcie związku małżeńskiego odbędzie się w świątyni, a przyjęcie w plenerze. Wtedy nie trzeba będzie trzeba wnioskować o zgodę biskupa.

[smart-grid row_height=”350″ mobile_row_height=”250″] [/smart-grid]

Ślub cywilny w plenerze.

Z organizacją ślubu cywilnego w plenerze nie będzie większych problemów. Prawo przewiduje taką możliwość. Wystarczy odpowiednio wcześniej zgłosić w Urzędzie Stanu Cywilnego, że ślub będzie odbywa się w wybranym miejscu. Bardzo ważne jest, aby dokładnie wskazać właśnie to miejsce. Należy jednak pamiętać o tym, że zawarcie związku małżeńskiego poza Urzędem będzie wiązało się z dodatkową opłatą – oscylującą w granicach 1000 złoty. Tak samo jak zostało to wskazane w przypadku ślubu kościelnego – sama uroczystość może odbyć się w Urzędzie Stanu Cywilnego, a przyjęcie weselne w plenerze.

Wyjątkowe dekoracje.

Nie da się zaprzeczyć, że ślub w plenerze to moda, która przyszła z Europy Zachodniej. Kojarzy się z pięknym krajobrazem, wyjątkowo ozdobionym miejsce, w którym odbędzie się ślub.

[smart-grid row_height=”350″ mobile_row_height=”250″] [/smart-grid]

Ślub w plenerze – za i przeciw.

Wyróżnić można kilka argumentów za i przeciw zawarciem związku małżeńskiego w plenerze. Przede wszystkim chodzi o trudności logistyczne. Taki ślub to bardzo poważne przedsięwzięcie. Przede wszystkim chodzi o odpowiednie przygotowanie miejsca, gdzie będzie odbywać się uroczystość. Najlepiej, jeśli będzie zadaszone. W końcu pogoda lubi płatać różne figle.

Co w przypadku, gdy w trakcie uroczystości zacznie padać deszcz?

Należy przemyśleć tą ewentualność. Ponadto ślub w plenerze wiąże się z dużym nakładem finansowym. Chodzi tutaj o dekoracji, dodatkową opłatę za organizację ślubu poza urzędem. Ponadto każdy gość musi mieć zapewnione miejsce. W praktyce okazuje się, że ślub w plenerze jest droższy od tradycyjnego. Jednak nie da się zaprzeczyć, że taka uroczystość jest wyjątkowa. Wystarczy wybrać odpowiednie miejsce – las, park czy plażę. Taki ślub z pewnością będzie niezapomniany – dla Nowożeńców oraz zaproszonych osób. Mimo że w Polsce takie rozwiązanie jeszcze do niedawna było mało znane, teraz cieszy się coraz większą popularnością. Z pewnością jest to fantastyczna alternatywa dla ślubu w kościele czy Urzędzie Stanu Cywilnego.

[smart-grid row_height=”350″ mobile_row_height=”250″]

[/smart-grid]

Źródło fot. www.pixabay.com
Zaplanuj z nami ślub i wesele
signature

Udostępnij ten artykuł

 • Kamila
  23 października, 2017

  Organizacja takiego ślubu i wesela w plenerze wymaga nie tylko trafienie w odpowiednią pogodę ale również na atmosferę wokół niej panującą. Jeżeli chodzi o fotografa to warto by taka osoba nie tylko posiadała odpowiedni sprzęt i umiejętność do robienia zdjęcia, ale również umiejętność rozładowania napięcia i rozśmieszenia państwa młodych. Przecież ta osoba z nami będzie spędzać cały dzień, więc warto wybierać fotografa wobec którego będzie czuć fajną atmosferę.

 • Fotobudka-aq
  9 lutego, 2018

  W kwestii aranżacji wesela warto pomyśleć o fotobudce, który świetnie sprawdzi się w takich chwilach. Bo wraz z dodatkami takimi jak wąsy, okulary itd. pozwalają na zrobienie wyjątkowych zdjęć, które możemy następnie umieścić w księdze gości wraz podpisem.

 • Fotopiwnica
  28 lutego, 2018

  Organizacja każdego ślubu i wesela wymaga wielu pracy, jednak warto zaznaczyć, że w przypadku szukania fotografa na Śląsku czy też w dowolnym innym miejscu ważne jest to by umieli się z nim dogadać z nim od samego początku. W tym celu warto podpisać umowę w której ustaliśmy dokładnie jakie zdjęcia mają zostać wykonane oraz cenę. Tak dokładnie ustalone sprawy pozwolą na załatwienie reszty spraw ;).

 • Tatrafoto
  28 marca, 2018

  Brakuje nam tutaj pomysłu na chyba najbardziej unikalny i wyjątkowy ślub w plenerze – ślub w Tatrach. Jednym z miejsc gdzie można taki ślub zorganizować jest Rusinowa Polana – wszelkie formalności załatwia się w Urzędzie w Bukowinie Tatrzańskiej i w Tatrzańskim Parku Narodowym – nawet w razie niepogody, będzie to wspaniała uroczystość – na dowód galeria zdjęć ze ślubu na Rusinowej Polanie wyjątkowej pary: http://www.tatrafoto.pl/plenerowy-slub-na-rusinowej-polanie/

 • Ophelia
  14 marca, 2019

  Organizacja ślubu w plenerze wymaga bardzo dużego zaangażowania, ale jeśli czegoś bardzo chcemy, to wszystko jest możliwe! Moja ukochana przyjaciółka zdecydowała się właśnie na taką uroczystość i nie ukrywam, że ślub ten bardzo mi się podobał. Justyna jest perfekcjonistką, podczas przygotowań zadbała więc o każdy, nawet najmniejszy detal. Udało jej się znaleźć nawet profesjonalny zespół weselny, który uświetnił swą obecnością tą niezwykle ważną uroczystość i zadbał o samopoczucie wszystkich gości.

 • Miria
  23 kwietnia, 2019

  Ślub w plenerze? Jestem na TAK! Na taki właśnie ślub zdecydowała się moja siostra i muszę przyznać, że uroczystość ta zachwyciła całą moją rodzinkę. O odpowiednią atmosferę zadbał fantastyczny zespół muzyczny na wesele, który świetnie odnalazł się w tej nietypowej scenerii i zadbał o odpowiednie nagłośnienie. 🙂

 • balwina
  5 sierpnia, 2019

  Przepiękne zdjęcia, od razu widać, że za organizację tego ślubu odpowiadała odpowiednia osoba. Nie ukrywam, że zawsze marzył się ślub w plenerze, ale obawiałam się tego, że organizacja tego typu przedsięwzięcia pochłonie zbyt dużo funduszy. Zostałam jednak szybko wyprowadzona z tego błędu przez moją siostrę, która znalazła dla mnie firmę oferującą tani wynajem hal namiotowych na każdą okazję. Dzięki temu odkryciu mogłam wreszcie spełnić swoje najskrytsze marzenie!

  Co myślisz? Napisz.

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *