Slubi.pl logo black

Zapisz się, używając swojego adresu e-mail, aby być pierwszym! Powiadomimy Cię o nowym artykule.

Suchy lód na weselu – to się sprawdza!

Przez Opublikowany 0 4 min, czytania 2.2K przeczytane

Każda młoda para pragnie, aby jej wesele było wyjątkowe i niezapomniane. Nie jest to łatwe do osiągnięcia. Znalezienie odpowiedniej lokalizacji domu weselnego to jeszcze nie koniec. Pozostaje bowiem wiele innych elementów, o które należy zadbać, jak np. wybór menu, profesjonalnej obsługi, oprawy muzycznej, czy wystroju wnętrza. Ostatnio pojawiła się niezwykła możliwość uatrakcyjnienia całej uroczystości dzięki możliwości zastosowania suchego lodu.

Czym jest suchy lód?

Suchym lodem nazywa się dwutlenek węgla w stanie stałym. Posiada on tę niezwykłą właściwość, że w normalnych warunkach wyparowuje z pominięciem fazy ciekłej, co nazywa się sublimacją. Ten niesamowity efekt można wykorzystać do uatrakcyjnienia nie tylko wesel, ale również koncertów, dużych imprez, czy eventów.

Właściwości suchego lodu

Temperatura suchego lodu jest bardzo niska i wynosi -78,5 stopnia Celsjusza, dzięki czemu można go wykorzystać do szybkiego schładzania potraw i napojów. Ponadto suchy lód jest bezbarwny, nie ma smaku, ani zapachu, a do tego wykazuje właściwości antyseptyczne. Jest całkowicie obojętny dla zdrowia, dlatego można go mieszać z potrawami i napojami, nie zmieniając przez to ich walorów. Podczas sublimacji powstaje gęsta, biała mgła, którą można wykorzystać jako element stwarzający wyjątkowe wrażenia wizualne.

Taniec we mgle

Jeśli wykorzystamy na weselu wytwornicę dymu, w której można wykorzystać suchy lód otrzymamy wyjątkową białą, gęstą mgłą, ten efekt można wspaniale podczas pierwszego tańca młodej pary. Wirująca suknia panny młodej będzie unosić w górę smugi dymu, co stworzy niezwykłe i niezapomniane wrażenia wizualne.Takie wytwornice są bardzo często w posiadaniu zespołów weselnych lub DJ.

Dymiące drinki

Z powodzeniem można również zaserwować gościom weselnym „dymiące” drinki, które powstają po wsypaniu do szklanek kilku ziarenek suchego lodu. Ciekawy efekt uzyska się również dzięki użyciu specjalnych mieszadełek z suchym lodem, które po włożeniu do szklanki z napojem zaskoczą gości szybkim efektem mgły wydobywającej się z naczynia. Również pierwszy toast za zdrowie młodej pary, może być spektakularny, jeśli zostanie wzniesiony szampanem w dymiących kieliszkach. Stworzy to niezwykle romantyczny klimat i nastrój.

Szybkie mrożenie tortu weselnego

Jeśli kawałek weselnego tortu zostanie błyskawicznie zamrożony za pomocą suchego lodu, można go bez problemu przechować w zamrażalniku lodówki do następnego roku. W pierwszą rocznicę ślubu para młoda będzie się znów delektować smakiem tortu weselnego i miło wspominać wrażenia tamtego dnia. Dzięki właściwościom suchego lodu tort nie straci ani na wyglądzie, ani na smaku.

Dekoracje weselne

Biała gęsta mgła, jaką można uzyskać za pomocą suchego lodu, stwarza niesamowite możliwości wykonania dekoracji domu weselnego, ograniczone jedynie inwencją organizatorów przyjęcia. Bardzo ciekawie wygląda na przykład butelka z szampanem, stojąca na dymiącym stoliku lub tacy. Tajemnicza mgiełka może pokrywać wizytówki, położone przy nakryciach stołowych. Wspaniały widok sprawia fontanna dymna, czy wulkany z białą lawą, ustawione w odpowiednich miejscach na stole. Można też postawić w rogu sali barek z trunkami, otoczony tajemniczą mgłą.

Sesja zdjęciowa

Zdjęcia młodej pary mogą być bardziej romantyczne, jeśli użyje się efektów specjalnych, jakich dostarcza suchy lód. Można na przykład ustawić państwa młodych na zamglonej podłodze, czy też stworzyć niezwykle romantyczną scenerię wokół pary młodej, w postaci dymiącej fontanny lub białego wulkanu. Z pewnością będą to wyjątkowe i niepowtarzalne ujęcia.

Wszystko to jest możliwe do zaaranżowania, ponieważ suchy lód można już bez problemu zakupić przez Internet. Na stronie producenta www.elod.pl zamieszczone zostały niezbędne wskazówki, jak wykorzystać suchy lód oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę, podczas jego używania.

Zaplanuj z nami ślub i wesele
signature

Udostępnij ten artykuł

Brak komentarzy.

Co myślisz? Napisz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *