Slubi.pl logo black

Zapisz się, używając swojego adresu e-mail, aby być pierwszym! Powiadomimy Cię o nowym artykule.

Tych potraw nie może zabraknąć na ślubie w święta

Przez Opublikowany 0 2 min, czytania 1.8K przeczytane

Święta Bożego Narodzenia to bardzo wyjątkowy czas na ślub. Nie da się zaprzeczyć, że święta od razu kojarzą się z miłością, ciepłem, rodzinnymi spotkaniami, szczęściem, radością. Można powiedzieć, że ślub w święta to fantastyczne rozwiązanie. Oczywiście ma swoje wady oraz zalety. Nie da się jednak zaprzeczyć, że osoby, które decydują się na ślub w tym okresie powinny dość mocno przemyśleć kwestię menu. Nie da się zaprzeczyć, że powinny na stołach pojawić się potrawy świąteczne. Jakie? O tym poniżej.

Świąteczne potrawy

Wyróżnić można wiele typowych świątecznych potraw. Zaczynając od ryby po grecku czy innych form ryb, a kończąc na pierogach z kapustą, czerwonym barszczyku czy kompocie z suszu. To bardzo charakterystyczne potrawy. Niemniej jednak na stołach nie powinny pojawić się wyłącznie tradycyjne, świąteczne potrawy. Wręcz przeciwnie. Bardzo ważne jest, aby menu było urozmaicone. Nie da się zaprzeczyć, że goście już zdążyli zakosztować świątecznych potraw na Wigilii (bo ślub może odbywać się w pierwszym lub drugim dniu świąt). W związku z powyższym dobrze, jeśli na stole pojawią się inne potrawy. Goście z pewnością chętnie posmakują dań „nieświątecznych”. To bardzo istotna kwestia. Niestety wiele osób wychodzi z założenia, że jeśli ślub odbywa się w święta to w menu powinny pojawić się charakterystyczne potrawy dla tego okresu. Nie da się zaprzeczyć, że takie założenie jest błędne. Z pewnością goście będą mieli ochotę spróbować czegoś innego niż dania świąteczne.

Odpowiednia dekoracja

Bez względu na fakt, czy w menu znajdują się wyłącznie potrawy świąteczne, czy również inne dania należy zadbać o odpowiednie ich udekorowanie. Fantastycznym rozwiązaniem jet ustawienie stroików na stołach oraz innych elementów, oddających świątecznych charakter. Dzięki temu stoły będą przepięknie udekorowane. W końcu wystarczy kilka gałązek świerku czy jemioły, kilka świeczek. Tak zastawiony stół od razu prezentuje się zupełnie inaczej.

[smart-grid row_height=”400″ mobile_row_height=”250″] [/smart-grid]

Zdjęcia: www.etsy.com

Zdjęcie miniaturki: Pixabay.com

Zaplanuj z nami ślub i wesele
signature

Udostępnij ten artykuł

Brak komentarzy.

Co myślisz? Napisz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *