
Wiejski stół jest nieodłącznym elementem większości wesel. Co powinno się na nim znaleźć? Jak go przygotować? Odpowiedzi na pytania będzie można znaleźć w poniższym artykule. Nie da się zaprzeczyć, że określenie produktów, które powinny znaleźć się na wiejskim stole jest bardzo trudne. W końcu samo słowo „wiejskie” tak naprawdę mówi niewiele.
Produkty, które powinny znaleźć się na wiejskim stole.
Wyróżnić można wiele produktów, które w zasadzie muszą być na wiejskim stole. Przede wszystkim jest to kiełbasa, kaszanka, wędliny, pieczone mięsa, pierogi, wiejski chlebek. Dodatkowo można postawić na wiejskim stole gulasz czy bigos – tradycyjne polskie potrawy. Warto jest umieścić tam masełko wiejskie. Nie może zabraknąć również warzyw takich jak pomidory, ogórki oraz owoców, a w szczególności jabłek. Wielu gościom z pewnością będzie trudno odejść od takich specjałów. Nic więc dziwnego, że wiejski stół cieszy się tak dużą popularnością.
Alkohol na wiejskim stole.
Wiejski stół to nie tylko jedzenie, ale również alkohol. Z pewnością powinno pojawić się na nim domowe wino czy nalewka. Oryginalnym pomysłem okazuje się umieszczenie na nim różnych egzotycznych alkoholi. Takie rozwiązanie z pewnością zadowoli wiele osób. Warto jest zastanowić się nad umieszczeniem na wiejskim stole beczki z piwem.
Dekoracje na wiejskim stole.
Wiejski stół przede wszystkim powinien być ustrojony różnymi ludowymi elementami. Mogą to być chusty, białe obrusy, ludowe wycinanki czy siano. Świetnym pomysłem jest użycie do ozdobienia stołu kwiatów polnych, słoneczników czy stokrotek. Zazwyczaj wiejski stół znajduje się na konstrukcji stworzonej z drewna. Można pokusić się o umieszczenie na sali imitacji wozu ludowego. Ważne jest, aby było odpowiednio dużo miejsca.
Przygotowanie wiejskiego stołu.
Kto zajmuje się przygotowaniem wiejskiego stołu? Często zdarza się tak, że jest wliczony w koszt wynajęcia sali weselnej. W przeciwnym razie jego przygotowaniem powinna zająć się Para Młoda. Możliwe jest zatrudnienie profesjonalisty lub samodzielne wykonanie stołu. W zasadzie nie ma w tym nic skomplikowanego. Wystarczy zakupić potrzebne produkty. Należy jednak pamiętać o tym, że powinny być wysokiej jakości. Raczej nie powinno się robić zakupów w sklepie. Należy wybrać miejsce, gdzie można otrzymać prawdziwe wiejskie produkty. Tylko takie dają niezwykły zapach. Samo przygotowanie wiejskiego stołu nie powinno być zbyt drogie. Wszystko jednak zależy od liczby zaproszonych gości. Łączny koszt może zamknąć się w kwocie nawet 300 złoty. Należy jednak pamiętać o tym, że z pewnością duży wydatek będzie związany z zakupem alkoholu.
Wesele bez stołu wiejskiego.
Oczywiście wiejski stół wcale nie musi pojawić się na weselu. Wszystko jednak zależy od decyzji podjętej przez przyszłych Nowożeńców. Trzeba jednak pamiętać o tym, że z pewnością będzie fantastyczną atrakcją, która przyciągnie wielu gości. W kocu jego przygotowanie nie jest drogie.
Źródło fot. www.pixabay.com

Co myślisz? Napisz.