Slubi.pl logo black

Zapisz się, używając swojego adresu e-mail, aby być pierwszym! Powiadomimy Cię o nowym artykule.

Wiosenny motyw przewodni ślubu

Przez Opublikowany 0 14 min, czytania 2.4K przeczytane

Wiosna to jedna z najpiękniejszych pór roku. To właśnie wtedy przyroda zaczyna budzić się do życia, dzień staje się dłuższy, częściej i chętniej wychodzimy na spacery, uczestniczymy w wydarzeniach kulturowych. Nie da się zaprzeczyć, że jest to bardzo wyjątkowa pora roku, kojarzona przede wszystkim z energią, ożywieniem. Z pewnością jest to bardzo wyjątkowy czas i idealny moment na wstąpienie w związek małżeńskich. Poniżej prezentujemy kilka ciekawych, wiosennych motywów przewodnich.

Narcyzowy motyw przewodni

Kwiatami bezpośrednio związanym z wiosną są narcyzy. To przepiękne kwiaty, występujące w kolorze białym lub żółtym. W związku z powyższym to właśnie te kolory – żółć i biel, powinny być motywem przewodnim. Oczywiście nieodłącznym elementem będą narcyzy. Wiązanka Panny Młodej powinna być wykonana z narcyzów lub składać się z narcyzów i innych kwiatów. Niemniej jednak bardzo ważne jest, aby kolorystycznie dobrze komponowała się z motywem przewodnim. Kolorem pasującym do takiego motywu przewodniego z pewnością będzie zieleń. Warto jest umieścić również takie elementy dekoracyjne. Należy zwrócić uwagę również na fakt, że taki motyw powinny odzwierciedlać wszelkie elementy dekoracyjne. Żywymi kwiatami może być ozdobiony tort, niewielkie bukiety mogą znajdować się na każdym ze stołów. Ponadto należy wskazać jeszcze jedną kwestię – motywem roślinnym powinny być ozdobione zaproszenia, winietki oraz wszelkie inne tablice informacyjne. Należy jednak pamiętać o tym, że żółty jest dość mocnym i wyraźnym kolorem. Przede wszystkim chodzi o to, aby dekoracje nie były zbyt żółte, za dużo elementów w tym kolorze może sprawić, że wszystkie dekoracje po prostu zleją się ze sobą. Najlepiej jeśli do dekoracji będą użyte zarówno żółte narcyzy, jak i białe. Jeśli wybrane zostaną żółte narcyzy to warto jest, aby pozostałe elementy były innego koloru, np. białego lub zielonego.

Pastelowe wesele

Motyw pastelowy również fantastycznie sprawdzi się jako motyw przewodni wiosennego przyjęcia weselnego. Pastele to piękne odcienie kolorów. Należy jednak dobrze zastanowić się nad doborem odpowiednich barw. Z pewnością będzie pasować do siebie pastelowy róż, fiolet i niebieski. Można oczywiście zdecydować się również na inne połączenie kolorów. Niemniej jednak bardzo ważne jest, aby zdecydować się na dekoracje różnokolorowe. Tylko w takim przypadku ozdoby będą ciekawie, żywo i wiosennie się prezentować. Bardzo ważne jest odpowiednie dobranie elementów ozdobnych. Nie da się zaprzeczyć, że fantastycznie sprawdzą się kolorowe bukiety, ale również warto jest zastanowić się nad dekoracjami wykonanymi z kolorowych balonów. Niemniej jednak najważniejsze jest, aby pamiętać o kolorowych bieżnikach na stołach oraz winietkach w pastelowych kolorach. Para Młoda powinna dobrać odpowiednią stylizację. Przede wszystkim należy tutaj wskazać wybranie odpowiedniego makijażu oraz dodatków do sukni. Natomiast Pan Młody może mieć na sobie krawat w pastelowym kolorze. Nie da się zaprzeczyć, że pastelowy motyw przewodni będzie idealnie pasował do wesela odbywającego się wiosną. Warto jest tutaj pamiętać o wykorzystaniu do dekoracji kwiatów kojarzonych z wiosną, np. tulipanów czy narcyzów. Z pewnością będzie to trafna decyzja. Warto jest wybrać różnokolorowe bukiety, które będą stanowiły wyjątkowe dopełnienie dekoracji.

Rumiankowe wesele

Kolejnym kwiatem kojarzonym z późną wiosną jest rumianek. Z pewnością warto jest zastanowić się nad właśnie takim motywem przewodnim. Rumianek to nie tylko przepiękny kwiat, ale należy zwrócić uwagę również na wyjątkowy zapach rumianku. Najważniejsze jest, aby na przyjęciu nie zabrakło rumianków. W jakim kolorze powinny być ozdoby? Nie da się zaprzeczyć, że najbardziej odpowiedni kolor to żółty, biały, zielony. Najważniejsze, aby wybrane kolory były żywe, świeże, wiosenne. Nie da się zaprzeczyć, że wiosna to bardzo wyjątkowy okres w roku. W związku z tym warto jest zaakcentować klimat tej pory roku na przyjęciu weselnym. Właśnie dlatego fantastycznym rozwiązaniem będą rumianki. Należy pamiętać o jeszcze jednej kwestii. Charakter motywu przewodniego powinien być również zaakcentowany na zaproszeniach, winietkach. Ze względu na fakt, że rumianki to pełne wdzięku i urocze kwiaty warto jest dobrać lekkie, proste ozdoby. Z pewnością motyw rumiankowy to nie eleganckie przyjęcie, gdzie Pan Młody zakłada frak, a na przyjęciu pojawiają się kryształy. Wręcz przeciwnie. W takim motywie jako ozdoby fantastycznie sprawdzą się balony. Z pewnością warto jest również wykorzystać różne gatunki kwiatów, stworzyć kolorowe, wiosenne bukiety. Motyw rumiankowy wcale nie musi kończyć się na ozdobach w formie bukietów rumianków. Można pójść o krok dalej i do dekoracji wykorzystać większą ilość kwiatów, które będą w ciekawy sposób skomponowane. Takie przyjęcie będzie pełne kolorów i magii. Nie da się zaprzeczyć, że warto jest zastanowić się nad organizacją właśnie takiego wesela. Z pewnością będzie to niezapomniane przyjęcie. Warto jest dodać, że rumianek to roślina, z której przygotowywane są napary do picia. Z pewnością bardzo ciekawym rozwiązaniem byłoby ukazanie rumianku również w takiej formie – torebeczki z rumianek do zaparzenia mogą stać obok herbat. Z pewnością warto jest również w taki sposób zaakcentować rumiankowy charakter przyjęcia weselnego.

Hiacyntowe szaleństwo

Kolejnym wiosennym motywem przewodnim z pewnością mogą zostać hiacynty. To również przepiękne kwiaty, które bardzo efektowanie się prezentują, również w połączeniu z innymi kwiatami. Hiacynty to rośliny cebulkowe, występują w wielu kolorach. Warto jest zastanowić się nad tym, czy motywem przewodnim będzie jeden kolor i hiacynty w tym kolorze, czy może motyw będzie stanowić kilka kolorów. Z pewnością warto jest zastanowić się nad obydwoma rozwiązaniami. Wydawać by się mogło, że ciekawszym motywem, bardziej wiosennym, jest motyw składający się z kilku kolorów. W takim przypadku narzeczeni mają większe możliwości doboru odpowiednich dekoracji. Oczywiście warto jest tu wspomnieć o bieżnikach na stoły oraz nakryciach na krzesła. Z pewnością są to bardzo istotne elementy dekoracyjne. Uroku z pewnością dodadzą świece oraz kolorowe lampeczki. Warto jest również przemyśleć, czy lepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie wyłącznie hiacyntów do kwiatowych dekoracji, czy jednak warto jest zastanowić się nad wyborem kilku gatunków kwiatów. Tutaj jednak warto jest zwrócić uwagę na fakt, że hiacynty to bardzo ozdobne i dość okazałe kwiaty. Nie da się zaprzeczyć, że w zasadzie nie ma potrzeby dobierania innych gatunków kwiatów. Warto jednak jest zastanowić się nad połączenie hiacyntów w różnych kolorach. Takie kompozycje niezwykle ciekawie się prezentują. Oczywiście należy również zauważyć, że hiacynty powinny pojawić się także na zaproszeniach czy winietkach. Takie grafiki, mimo że pozornie mogą wydawać się mało istotne, tak naprawdę są bardzo ważnym elementem dekoracyjnym.

Konwaliowe wesele

Konwalie to kolejny przykład wyjątkowych kwiatów, które kwitną w maju. Z pewnością warto jest zastanowić się nad takim motywem przewodnim. Należy jednak tutaj wskazać, że są to białe kwiaty, delikatne, które fantastycznie będą komponowały z innymi, białymi lub kremowymi ozdobami. Alternatywą mogą być ozdoby w kolorze pastelowym, niemniej jednak bardzo ważne jest, aby wybrać wyłącznie jeden kolor. Więcej barw może po prostu przyćmić efekt kwiatów. Tak jak zostało to już wskazane – konwalie to białe, drobne, delikatne kwiaty. Najlepiej będą prezentować się w kompozycjach, gdzie nie ma innych gatunków kwiatów. W przeciwnym razie konwalie po prostu zginą w świetle innych kwiatów, zostaną przyćmione, będą stanowiły jedynie dopełnienie bukietu, a nie motyw przewodni. Jest to bardzo ważna kwestia. Należy zauważyć, że motyw konwalii to biały wystrój sali weselnej to idealny przepis na eleganckie przyjęcie weselne. Wśród innych ozdób, które mogą znaleźć się na sali weselnej warto jest wskazać białe lampeczki (takie jak są wieszane na choinkach), świeczki oraz ozdobne świeczniki. Z pewnością w przypadku takich dekoracji należy zrezygnować z balonowych ozdób. Nie będą pasować do takiego klimatu przyjęcia. Należy dodać, że na zaproszeniach ślubnych czy winietkach również powinien pojawić się motyw konwalii. Z pewnością konwalie będą również komponować się z ozdobami w kolorze zielonym. Nie da się zaprzeczyć, że połączenie konwalii z jasną, żywą zielenią będzie jednym z najciekawszych rozwiązań. Z pewność zieleń wniesie niejako ożywienie, powiew świeżości do klasycznych, jasnych ozdób. Z pewnością warto jest zainwestować w zielone bieżniki na stoły czy zielone nakrycia krzeseł.

Kwiat wiśni

Nie da się zaprzeczyć, że wiśnie przepięknie kwitną. Kwiaty mają jasny kolor. Wiśnie kwitną w okresie kwiecień – maj. Przede wszystkim należy zauważyć, że takie dekoracje będą niezwykle tanie. Wystarczy odrobina wyobraźni. Oczywiście warto jest zastanowić się nad połączeniem dekoracji wykonanych z kwiatów wiśni z innymi kwiatami. Fantastycznie sprawdzą się kompozycje z peoniami. Nie da się zaprzeczyć, że jest to jedno z najbardziej wyjątkowych połączeń. Następnie należy zauważyć, że Panna Młoda powinna mieć wykonany bukiet właśnie z kwiatów z wiśni połączonych z innymi kwiatami. Kwiaty wiśni fantastycznie sprawdzą się również jako stroiki do włosów czy inne elementy stylizacji Pary Młodej. Należy zauważyć, że taki motyw z pewnością będzie wyjątkowo się prezentował. Należy zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestię – wiśniową sesję ślubną. Należy zauważyć, że Para Młoda może zdecydować się na organizację sesji zdjęciowej właśnie w sadzie wiśniowym. Kwitnące wiśnie przepięknie się prezentują, a zdjęcia z sesji będą z pewnością stanowić niezwykłą pamiątkę. Organizując ślub z motywem przewodnim kwitnącej wiśni warto jest pamiętać o kilku szczegółach. Przede wszystkim należy zauważyć, że wiśniowe kwiaty powinny stanowić główny element dekoracyjny. Pozostałe elementy powinny być dopasowane kolorystycznie. Z pewnością sprawdzą się ozdoby w kolorze pudrowego różu. Z pewnością na przyjęciu mogą pojawić się również same wiśnie – w formie dodatków do potraw, nalewki wiśniowej. Oczywiście wiśnie mogą być również podane same, jako świeże owoce. Motyw kwitnącej wiśni powinien również pojawić się na zaproszeniach ślubnych oraz winietkach. Z pewnością jest to jeden z bardziej wyjątkowych motywów przewodnich, kojarzonych z wiosną.

Najmodniejsze kolory wiosny

Instytut Pantone przedstawił, jakie kolory będą najmodniejsze tej wiosny. Z pewnością warto jest zapoznać się z nowymi trendami. Należy zauważyć, że takie kolory mogą stanowić fantastyczną inspirację dla stworzenia motywu przewodniego przyjęcia weselnego. Poniżej prezentujemy najmodniejsze kolory wiosny 2017:
• Niagara: kolor spokoju i odprężenia. Według instytutu jest to najmodniejszy kolor tej wiosny.
• Primrose Yellow: kolor ciepła, witalności, entuzjazmu, dobrej myśli, słonecznych dni.
• Lapis Blue: kolor energii, siły, pewności siebie.
• Flame: kolor ekstrawagancji, siły, towarzyski, dobrej zabawy.
• Island Paradise: kolor orzeźwienia.
• Pale Dogwood: kolor cichy i spokojny, niewinność, czystość.
• Greenery: kolor orzeźwienia, potrzeby badania i eksperymentowania.
• Pink Yarrow: kolor energii, adrenaliny, orzeźwienia.
• Kale: naturalny odcień zieleń, tło dla pozostałych barw na palecie.
• Hazelnut: kolor przejściowy, łączący sezony, przypominający naturalną ziemistość.
Powyżej wskazane kolory można dowolnie ze sobą łączyć, tworząc w ten sposób niezwykłe kompozycje. Z pewnością warto jest zwrócić szczególną uwagę na te barwy. Będą stanowić fantastyczny wyraz wiosennego motywu przewodniego.

 

O czym należy pamiętać wybierając motyw przewodni przyjęcia weselnego?

Wybierając motyw przewodni przyjęcia weselnego należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Po pierwsze warto jest zwrócić uwagę na fakt, że warto jest zwrócić szczególną uwagę na kwiaty sezonowe. Przede wszystkim dlatego, że w tym czasie są o wiele tańsze, niż w pozostałych okresach roku. Z pewnością jest to dość istotna kwestia. Szczególnie w przypadku, gdy kwiaty mają stanowić główny element dekoracyjny. Należy pamiętać o tym, że dekoracje kwiatowe są dość drogim rozwiązaniem, w zasadzie jednym z najdroższych.
Po drugie należy pamiętać o tym, aby wybrać kolor lub kolory, które będą tworzyć tło dla wybranego motywu przewodniego. Oczywiście wybrane kolory powinny dobrze komponować się z pozostałymi elementami dekoracyjnymi. Kolor powinien być tłem, to znaczy, że atuty wybranego motywu przewodniego powinny być szczególnie mocno wyeksponowane na wybranym tle. To z pewnością jedno z najlepszych rozwiązań.
Po trzecie motyw przewodni tworzą wszystkie elementy dekoracyjne – kwiaty, wstążki, obrusy, nakrycia krzeseł, bieżniki, serwetki, świeczniki i świeczki. Z pewnością warto jest zwrócić uwagę na ten ważny szczegół. Każdy element stanowi dopełnienie wybranego motywu przewodniego. Nie wolno jest zapominać o tej istotnej kwestii. Podobnie jest z zaproszeniami oraz winietkami. Powinny wyrażać motyw przewodni. Wybierając dany kwiat jako motyw należy pamiętać o tym, aby grafika danego kwiatu znalazła się również na zaproszeniu. To kolejna bardzo ważna kwestia. Wszystkie elementy dekoracyjne powinny być podporządkowane wybranemu motywowi przewodniemu.
Po czwarte pamiętaj o tym, aby odpowiednio wcześniej zaplanować, jak będzie wyglądał wybrany motyw przewodni. Chodzi tutaj o dobranie wszystkich elementów dekoracyjnych. Nie można wybierać poszczególnych ozdób przypadkowo, pilnując tylko wybranego koloru. Należy dokładnie zastanowić się nad tym, jakie elementy będą wchodziły w skład dekoracji. Jeśli decydujemy się na zakup świeczników to lepiej jest zrezygnować z zakupu lampeczek czy lampionów. Podobnie w przypadku zakupu kwiatowych dekoracji – w takim przypadku można zakupić dodatkowo jakieś niewielkie, subtelne dekoracje, niemniej jednak nie należy z nimi przesadzać. W końcu w tworzeniu motywu przewodniego nie chodzi o to, aby wydać mnóstwo pieniędzy na różnego rodzaju ozdoby. Wystarczy na prawdę niewiele elementów, niemniej jednak odpowiednio dopasowanych do siebie. W zasadzie kwiatowe bukieciki, serwetki, białe obrusy, ewentualnie bieżniki oraz piękne świeczniki i świece to wystarczające dekoracji na sali weselnej. Należy pamiętać o tym, że zbyt dużo dekoracji może sprawić ,że będzie zbyt dużo elementów rozpraszających uwagę. Z pewnością warto jest zwrócić się w stronę minimalizmu, który w takim przypadku fantastycznie się sprawdzi. Warto jest dodać, że w ostatnim czasie panuje trend na motywy przewodnie, których nieodłącznym elementem są kwiaty. Z pewnością warto jest zwrócić uwagę na mniej popularne rozwiązanie, jakim są balonowe dekoracje, które również przepięknie mogą się prezentować. Wystarczy odrobina wyobraźni. Zamiast kwiatów przy stolikach mogą znajdować się baloniki, a dodatkowe ozdoby mogą być utworzone przez lampeczki, takie jakie są wieszane na choinkach.

Pamiętaj o wyborze odpowiedniej sali weselnej

Warto jest zwrócić uwagę na fakt, że bardzo ważny jest również wybór sali weselnej. Nie da się zaprzeczyć, że wyróżnić można lokale bardziej nowoczesne, zadbane oraz tańsze alternatywy, niemniej jednak o wiele gorzej się prezentujące. Tutaj warto jest zwrócić uwagę na fakt, że koszt wynajmu eleganckiej sali weselnej jest wyższy. Niemniej jednak w takim lokalu łatwiej jest wykonać wybrany motyw przewodni, taki lokal po prostu lepiej się prezentuje. Zupełnie inaczej jest w przypadku innych miejsc. Niemniej jednak warto jest także zwrócić uwagę na otoczenie domu weselnego, czy znajduje się tam ogród i miejsca do siedzenia, gdzie np. można będzie zorganizować grilla. Z pewnością warto jest również zwrócić uwagę na te kwestie.

Wyjątkowe elementy motywu przewodniego

Z pewnością warto jest zwrócić szczególną uwagę na pewne elementy, które będą stanowić wyjątkowe ozdoby oraz fantastyczne dopełnienie motywu przewodniego:
• bieżnik: to dodatkowe nakrycie stołu, zazwyczaj w formie prostokątnego paska. Bieżnik fantastycznie prezentuje się na tle białego obrusu, ale również obrusów w innym kolorze,
• balony: balony to niejako zapomniany element dekoracyjny. Z pewnością warto jest zwrócić szczególną uwagę na tą wyjątkową ozdobę. Odpowiednio poupinane balony mogą stanowić bardzo wyjątkowy motyw przewodni. Zamiast kwiatów przy stolikach mogą znajdować się właśnie balony. Warto jest zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestię. Balony mogą być wypełnione brokatem lub się świecić,
• lampeczki choinowe jako element weselnych dekoracji? Z pewnością jest to jeszcze mało popularne, niemniej jednak bardzo ciekawe rozwiązanie. Warto jest się przyjrzeć mu bliżej. Na początku należy wskazać, że takie lampeczki przepięknie się prezentują i dają niesamowity efekt. Mogą znajdować się bezpośrednio przy stołach lub być rozwieszone pod sufitem. Można wybierać pomiędzy lampeczkami w jednym kolorze i lampeczkami w wielu kolorach. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że decydując się na takie rozwiązanie warto jest rozważyć rezygnację z świeczników i świec na stołach,
• kwiaty sezonowe: podporządkowanie motywu przewodniego przyjęcia weselnego sezonowym kwiatom to fantastyczne rozwiązanie. Przede wszystkim dlatego, że są to piękne kwiaty, kojarzone z daną porą roku. Ponadto w sezonie są niezwykle tanie. Z pewnością jest to również ważny aspekt. Niektóre kwiaty poza sezonem mogą po prostu nie być dostępne,
• stoliki tematyczne: to kolejne bardzo ciekawe rozwiązanie. Należy zwrócić uwagę na fakt, że stoliki tematyczne są coraz bardziej popularne. Na początku najczęściej na przyjęciu weselnym znajdowały się wiejskie stoły. Później popularne były również candy bary, fontanny z czekoladą. Dziś coraz bardziej popularne stają się zupełnie inne rozwiązania – stoliki serowe, rybne, mięsne. Z pewnością podział w ten sposób menu weselnego to bardzo ciekawego rozwiązanie. Należy jednak pamiętać o tym, że takie stoliki powinny znajdować się w odpowiednim miejscu i trzeba zadbać o ich przystrojenie. Dzięki temu na weselu zostanie stworzony wyjątkowy klimat,
• okrągłe stoliki na przyjęciu weselnym: jeszcze do niedawna modne były rozwiązania, gdzie stoliki były ustawiane w literę L czy U lub po prostu ustawiane rzędami. Dziś ten trend niejako się zmienił. Coraz częściej narzeczeni szukają sal weselnych, gdzie znajdują się okrągłe stoliki. To niejako nowy trend, a takie rozwiązanie jest dość ciekawe i nieszablonowe. Z pewnością warto jest się nad nim zastanowić.

Moda na motywy przewodnie

Nie da się zaprzeczyć, że kiedyś nie przywiązywano tak mocno uwagi do wyboru dekoracji ślubnych. Najczęściej były to klasyczne ozdoby, balony, kwiaty i świeczniki przy stolikach, białe obrusy, ewentualnie pokrowce na krzesła. Dziś dekoracje ślubne nabrały niejako nowego znaczenia. Nie da się zaprzeczyć, że narzeczeni przywiązują ogromną wagę do wyglądu sali weselnej, doboru odpowiednich elementów dekoracyjnych. Z pewnością motyw przewodni przyjęcia weselnego to niezwykle ważny element przygotowań do ślubu, znaczący o wiele więcej niż kiedyś. W związku z powyższym niezwykle istotne jest, aby narzeczeni znali nowe trendy i mogli świadomie wybierać pomiędzy określonymi dekoracjami. Nie da się zaprzeczyć, że jest to niezwykle istotna kwestia, na którą warto jest zwrócić szczególną uwagę.

 

Zdjęcia: etsy.com

Zdjęcia: pinterest.com

Zdjęcie miniaturki: Pixabay.com

Zaplanuj z nami ślub i wesele
signature

Udostępnij ten artykuł

Brak komentarzy.

Co myślisz? Napisz.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *