Slubi.pl logo black

Zapisz się, używając swojego adresu e-mail, aby być pierwszym! Powiadomimy Cię o nowym artykule.

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Przez Opublikowany 1 3 min, czytania 4.3K przeczytane

Moment zawarcia związku małżeńskiego to jedna z najważniejszych chwil w życiu niemalże każdego człowieka. Nic zatem dziwnego, iż wspomnianej uroczystości towarzyszy spora ilość przygotowań. Zanim jednak zaczniemy poszukiwania ślubnych kreacji, orkiestry czy sali na wesele, w pierwszej kolejności czekają nas oświadczymy. A jeśli o oświadczynach mowa, to jednym z najważniejszych elementów opisywanego obyczaju jest oczywiście chwila wręczenia pierścionka zaręczynowego. I choć moment ten z pewnością uwielbiają wszystkie przedstawicielki płci pięknej, to jednak sam zakup odpowiedniego pierścionka potrafi spędzić sen z powiek nawet najbardziej opanowanym mężczyznom. Jak zatem wybrać wyjątkowy pierścionek zaręczynowy z brylantami?

Odpowiedni rozmiar to podstawa

Pierścionek zaręczynowy stanowi wyjątkową ozdobę, która dodaje blasku dłoni i zarazem przypomina o jednej z najważniejszych chwil w życiu. W związku z powyższym nie może on być ani za mały, ani też za duży. W jaki sposób poznać rozmiar palca wybranki? W tym celu możesz skorzystać ze specjalnej miarki jubilerskiej, niemniej wówczas zaręczyny nie będą już żadną niespodzianką. Rozwiązaniem sytuacji jest wizyta w salonie jubilerskim z pierścionkiem, który ukochana nosi na co dzień. Dzięki temu dowiesz się, jaki rozmiar palca posiada twoja wybranka i bez problemu zakupisz ozdobę, która będzie wręcz idealnie dopasowana do jej dłoni. Pomiaru, na podstawie pierścionka, który nosi wybranka, można dokonać również bez wychodzenia z domu. Będzie do tego jednak potrzebna suwmiarka. Należy za jej pomocą, zmierzyć średnicę wewnętrzną obrączki i korzystając z tabeli zamieszczonej na stronie producenta biżuterii, np. Auroria Diamonds, odczytać jaki rozmiar odpowiada wykonanemu pomiarowi.

Pierścionki zaręczynowe – nowoczesne czy retro?

Wybór odpowiedniego fasonu pierścionka zaręczynowego przyprawił o zawrót głowy sporą ilość panów; zwłaszcza, że oferty salonów jubilerskich nie należą do zawężonych. Czym wobec tego kierować się w momencie zakupu? Przede wszystkim gustem przyszłej żony. Pierścionek zaręczynowy powinien bowiem odzwierciedlać wnętrze ukochanej. Jeśli jest ona niepoprawną romantyczką, kocha filmy o miłości i kwitnie przy blasku świec, to postaw na styl retro. Wzory klasyczne są natomiast idealne dla pań lubujących się w ponadczasowych trendach, takich jak mała czarna czy skórzane szpilki. Przyszła narzeczona jest kobietą pragmatyczną? W takim razie powinien ją ucieszyć fason nowoczesny. Jeśli zaś nie boi się ona odważnych kolorów i lubi zaskakiwać, to świetnym wyborem może okazać się pierścionek z wieloma brylantami.

Rodzaj złota i kamienia

Skoro znamy już rozmiar i fason pierścionka zaręczynowego, pora przejść do kwestii technicznych. Takowe będą natomiast dotyczyły materiału, z którego wykonany został pierścionek oraz umieszczonego w nim kamienia.

Zacznijmy od materiału; do wyboru posiadamy pierścionki wykonane z białego złota, klasycznego żółtego lub połączenia złożona z obu wspomnianych kruszców. Który z nich sprawdzi się najlepiej? Najlepiej ten sam, który ukochana nosi na co dzień. Oczywiście jeśli lubuje się ona w biżuterii srebrnej, wówczas postaw na białe złoto. Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia jakości złota. Dobrej jakości materiał powinien posiadać próbę 585 oznaczającą po prostu złoto 14 – karatowe.

Pora na serce pierścionka, a więc zdobiący oprawę kamień. Na jaki się zdecydować? Najlepiej na króla kamieni szlachetnych czyli diament o szlifie brylantowym określany po prostu mianem brylantu. Nie decyduj się jednak na zakup najtańszego kamienia. Jeśli pragniesz, aby pierścionek naprawdę przypadł do gustu przyszłej żonie, to zainwestuj w brylant o czystości SI i barwie G bądź też H. Te parametry gwarantują, że brylant będzie się pięknie błyszczał i cieszył oko w pięknej złotej oprawie przez długie lata.

 

Zaplanuj z nami ślub i wesele
signature

Udostępnij ten artykuł

1 Komentarze
  • Mateusz
    14 października, 2018

    W moim kręgu znajomych popularne są skromne pierścionki zaręczynowe. Myślę, że moda na przeogromne pierścionki się skończyły, a zaczęła się moda na takie ze smakiem. Mogę to potwierdzić z pierwszej ręki bo moja wybrana bardzo się ucieszyła z pierścionka, którego jej zakupiłem.

    Co myślisz? Napisz.

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *