Każda młoda para doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że zapraszać na ślub i wesele należy ze sporym wyprzedzeniem. Warto jednak pamiętać także o tym, by wystarczająco wcześnie przygotować listę gości, a także same zaproszenia.
W pierwszej kolejności należy pamiętać o przygotowaniu listy zaproszonych gości. Bez względu na to, jaka by ona nie była, długa, czy krótka, powinna zostać sporządzona przynajmniej na kilka miesięcy przed uroczystością. Listę gości warto zrobić nawet i pół roku wcześniej przed planowaną uroczystością. Dzięki temu para młoda zyska czas na dobór odpowiedniej formy zaproszeń, a także na ewentualne poprawki w liście gości.
Zaproszenia na ślub
Gdy lista gości jest już gotowa należy wziąć pod uwagę wybranie wzoru zaproszenia, którymi obdarowani zostaną wszyscy goście. Blankiety z zaproszeniami na przyjęcie weselne i ślub wyszukać można w internecie, a także i w sklepach oferujących dodatki ślubne. Jeśli poświęcisz odpowiednią ilość czasu na sprawdzenie różnych ofert, z pewnością uda ci się wyszukać zaproszenia w najlepszej cenie.
Pamiętaj jednak o kilku istotnych kwestiach w trakcie pisania zaproszeń. Po pierwsze zbadaj odpowiednio wcześnie, czy osoby, które do tej pory były samotne nie mają przypadkiem sympatii, czy też nie są już zamężne. Robi się to po to, by odpowiednio wypisać sformułowania na zaproszeniach, by nie popełnić przysłowiowej gafy. Po drugie zaproszenia dla par, tych formalnych i nieformalnych, jak i też małżeństw, wypisujemy na zaproszeniach wspólnych. W przypadku par nieformalnych pamiętaj o wpisaniu dwóch nazwisk. Jeśli nie jesteś pewien, jak się nazywa jedna z osób wystarczy, że do nazwiska znanej ci osoby dopiszesz: „z osobą towarzyszącą”. Po czwarte dzieci powinny być proszone razem z rodzicami. Po piąte pamiętaj o tym, aby młodzież, która ukończyła 18 rok życia (bądź osoby niepełnoletnie, która mają już drugą połówkę) otrzymały oddzielne zaproszenie. Wyżej omówione kwestie są bardzo istotne w przypadku, gdy zamawiasz zaproszenia, np. z góry wpisanymi danymi. Odpowiednie sformułowanie listy zaproszonych gości uchroni cię przed niepotrzebnymi wydatkami, znacznie uprości prace.
Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać, to forma wręczenia zaproszeń. Pamiętaj, aby zaproszenia wręczyć najbliższej rodzinie osobiście. Tak powinno być również w przypadku bliskich przyjaciół. Istotne jest to, aby poinformować gości o wcześniejszej wizycie. Uchroni to cię przed niemiłymi niespodziankami. Pozostali goście mogą otrzymać zaproszenia przesłane pocztą. Pamiętaj, aby załączyć informacje odnośnie potwierdzenia przybycia. Jeżeli goście nie dzwonią, nie piszą, postaraj się samemu sprawdzić telefonicznie, mailowo, bądź przez rodzinę, znajomych, kto wybiera się na ślub, przyjęcie weselne, a kto nie.
Źródło fot. www.foter.com
Co myślisz? Napisz.